Сина власника відомого черкаського ресторану “Чайка”, екс-радника голови Черкаської ОДА та колишнього начальника обласного управління земельних ресурсів Володимира Білика звинувачують в отриманні хабара в особливо великих розмірах. Про це повідомляє “Обозреватель“.

Посередник у справі про отримання хабара в особливо великих масштабах – такий злочин інкримінують колишньому судді Голосіївського суду Києва Олександру Білику. Інформація про те, що вiн є сином власника ресторану “Чайка”, екс-радника голови Черкаської ОДА та колишнього начальника обласного управління земельних ресурсів Володимира Білика, ще кілька місяців тому з’явилась в декількох черкаських ЗМІ з посиланням на Судово-юридичну газету.

Ми вирішили дізнатись більше про одіозного суддю і, зокрема, про його резонансну кримінальну справу.

Старший син Володимира Білика вже давно киянин. У 2009 році Білик-молодший обіймав посаду судді Військового місцевого суду Київського гарнізону. Однак, за інформацією сайту Чесно.Фільтруй суд, вже за рік став служити Феміді у Голосіївському суді столиці.

Декілька раз він був поміченим у неправдивості внесених декларацій родинних статків.

Однак найбільш резонансними стали рішення судді стосовно учасників Автомайдану. В буремному січні 2014 Білик своїм рішенням відібрав водійськi права у дев’ятьох автомайданівців та ще в кількох звичайних водіїв, які намагались проїхати до “резиденції” Януковича у Межигір’ї.

В декларації доброчесності за 2014-й суддя надав недостовірні відомості, повідомивши, що ним такі рішення не приймались.

blank

У вересні 2015-го претендував на безстрокове призначення суддею. Однак Вища рада правосуддя, взявши до уваги постанови, винесені Біликом під час Революції гідності, взяла під сумнів його доброчесність та професійну етику.

blankВідтак, у поданні Президентові на безстрокове призначення суддею йому було відмовлено, тим самим покінчено з суддівською кар’єрою Олександра Білика.

1 лютого вже цього року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду залишив рішення ВРП стосовно Білика в силі.

23 квітня 2018 року співробітники НАБУ затримали при отримані хабарясуддю Голосіївського суду Києва Андрія Новака так його спільника, колишнього суддю цього ж суду, Олександра Білика. Останній був посередником у отриманні неправомірної вигоди у вигляді 8 тисяч доларів.

Гроші одіозні служителі правосуддя вимагали за задоволення громадянського позову щодо поновлення позивача на місці роботи та виплати йому компенсації.

blank

Сума “заходила” трьома траншами, в день затримання хабарникам передавали 1 тис. доларів.

blank

Та ж Судово-юридична газета повідомляла, що під час затримання у Новака вилучили бойовий пістолет, а у Білика – кокаїн.

blankСуд відпустив свого колишнього колегу під заставу в 141 тис. гривень, наклавши на нього низку зобов’язань: здати паспорти для виїзду за кордон, утримуватись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними, носити електронний браслет та ін.

blank

Пізніше прокурор повідомив пресі, що Білик готовий співпрацювати зі слідством і вже почав давати викривальні покази.

Наразі триває досудове розслідування резонансної “фемідної” справи. Співучасник Білика відсторонений від посади.