В Україні розроблено проект спеціального реєстру, згідно з яким планують перерахувати та облікувати свійських та диких тварин. Наразі обліковано 3,8 млн голів сільськогосподарських тварин. Реєстрація свійських та диких тварин поки що не ведеться. Про це повідомляє прес-служба ГУ “Держпродспоживслужби” в Черкаській області.

Зараз в Укораїні діють реєстри тільки сільськогосподарських тварин, без урахування тих, що є у домашніх господарствах. Та невдовзі  може запрацювати Реєстр свійських та диких тварин. Відповідний законопроект зареєстрований на сайті Верховної Ради України. Якщо депутати його підтримають, свійських і диких тварин в Україні почнуть обліковувати та чіпувати.

Цим законопроектом парламентарі хочуть зобов’язати власників  тварин оформляти ветеринарні паспорти. Ідентифікувати і реєструвати тварин буде спеціальний заклад – Адміністратор Єдиного державного реєстру тварин.

Передбачається, що після ухвалення законопроекту буде створено Єдиний державний реєстр тварин. Кожній ідентифікованій тварині присвоять унікальний номер, під яким вона знаходитиметься в базі. Власники зареєстрованих тварин зможуть отримати виписку з реєстру безкоштовно.