Колишній посадовець Черкаської митниці, якого судили за незаконне збагачення, отримав компенсацію за вимушений прогул та звільнення. Гроші у сумі понад 160 тисяч гривень чиновник отримав наприкінці року згідно з рішенням суду Апеляційної інстанції, пише сайт 18000.

Екс-перший заступник начальника Черкаської митниці ДФС Роман Крутяк підозрювався у незаконному збагаченні. Відповідне провадження було відкрите ще у 2017 році на підставі декларації чиновника, у якій він вказав понад 85 тисяч доларів готівки. Під час розслідування Крутяк повідомив, що ці кошти дістались йому від померлого дідуся.

У липні 2021 року Крутяка звільнили з посади на Черкаській митниці, втім він не погодився з таким рішенням і вимагав поновлення на посаді, подавши відповідний позов до суду. Рішенням суду першої інстанції було задоволено позовні заяви Крутяка у повному обсязі. Суд зобов’язав поновити його на рівнозначній посаді через розформування юридичної особи, в якій він раніше працював. Крім того, позивачу було задоволено у виплаті компенсації – 161 тисячі гривень.

Не погоджуючись з таким рішенням на користь Крутяка, митники подали апеляцію, в межах розгляду якої рішення першої інстанції було частково змінено. Суд залишив для звільненого екс-чиновника компенсацію, але не став поновлювати його на посаді.

Виконуючи відповідне рішення минулого року, Черкаська митниця перерахувала Крутяку 120 тисяч гривень. Відповідна інформація міститься на порталі Є-дата.

Із грудня 2009 року до листопаду 2010 року Крутяк був заступником начальника митного посту “Ужгород” – начальником відділу митного оформлення № 2 Ужгородської митниці.

Наказом від 24 грудня 2010 року Крутяк був звільнений з держслужби в митних органах за порушення присяги держслужбовця. А вже за кілька днів, з 27 грудня – поновлений посаді начальника відділу митного оформлення №1 митного поста “Ужгород”.

У серпні 2013 року Крутяк був переведений на роботу в апарат Маньківської РДА, де пропрацював до березня 2014 року.

У квітні-червні 2015 року Крутяк був помічником народного депутата Роберта Горвата від БПП (обраний від Закарпатської області), після чого знову повернувся на роботу на митницю – спеціалістом на Закарпатську митницю ДФС. Опісля, у квітні 2016 року, був призначений на Черкащину.