У Черкаському обласному онкологічному диспансері з’явився новий комп’ютерний томограф “Philips”. Його заклад отримав 14 серпня.

Про це повідомляють на сайті Черкаської ОДА.

Аби закупити нове обладнання, обласна адміністрація та рада провели спільну роботу та спрямували з бюджету Черкащини 24,3 млн грн. Новий апарат замінить старий КТ, який працює в диспансері уже понад 15 років.

– Новий сучасний КТ дозволить нам проводити більш якісні обстеження пацієнтів, – пояснюєголовний лікар обласного онкодиспансеру Віктор Парамонов. – Раніше в онкодиспансері використовувався 2-х зрізний КТ, який зараз уже не відповідає вимогам щодо стандартів обстеження. Втім, незважаючи на вік апарата, вирішили не списувати його, а застосовувати для проведення топомометрії пацієнтам центру радіаційної онкології. Тепер пацієнтам для отримання променевої терапії розмітку виконуватимуть безпосередньо у відділенні. Це ж сприятиме і зменшенню черги на КТ-дослідження.

Відзначимо, у закладі найвища поміж усіх лікувальних установ області хірургічна активність. Тут оперують понад 90 % хворих хірургічних відділень. Щороку виконують близько 5 тис. оперативних втручань.

Нині на диспансерному обліку перебуває 40 тис. онкохворих. Щороку в стаціонар госпіталізують близько 14 тис. пацієнтів, із яких близько 40% жителі сільської місцевості.