Десятикласник Андрій Плаксюк відвідує гурток авіамоделювання з 10 років, хлопця з дитинства цікавила техніка, машини, а особливо літаки. Тепер він має дев’ять власно спроектованих авіамоделей, серед них радіокеровані, кордові та безпілотники. А ще Андрій активний учасник та призер регіональних та всеукраїнських змагань, таких як: Чемпіонат України з авіамодельного спорту, Кубок Харкова “Етап з авіамодельного спорту”, пише “in.ck.ua”.
“Мені подобається будувати великі моделі літаків, які можуть літати. Найбільший мій літак – це “Орлик”, радіокерована модель. Я почав працювати над ним взимку 2018 року, самостійно зробив креслення, а потім шукав матеріали. Крила зробив з пінопласту і обклеїв спеціальним папером, щоб вони були більш жорсткими. Фюзеляж – це весь літак від носа до хвоста – зроблений із фанери і соснових рейок. Хвіст з пінопласту, шасі – з дюралевих трубок, які виточував самостійно. Двигун взяв від мотокоси.”
Щоб літак успішно злетів, Андрій створював додаткові елементи, такі як підкоси, що не дозволяють крилу зламатися. А також врахувати чимало деталей: зробити літак неважким, аби мотор зміг його підняти, правильно дотриматись пропорції площі крил та хвоста. У результаті модель “Орлик” має розмах крил рівно 2 метри, його вага 6,2 кг, а об’єм 26 кубів.
Андрій подбав про зовнішній вигляд моделі, обрав патріотичні жовто-блакитні кольори – обклеїв літак рокалом, плівка з клейкою основою, та пофарбував нітрофарбою.
Останній етап у побудові авіамоделі – випробування. У цьому випадку обирається злітна смуга та визначається напрям вітру, тоді літаку дають можливість набрати обертів та ледь відірватись від землі, і знову садять. Якщо помічають якийсь недолік, одразу виправляють. Якщо ж випробування пройшло вдало – його запускають у повітря. “Орлик” – це авіаімпровізація Андрія, така модель не відповідає потрібним параметрам для участі у змаганнях, а просто літак для душі.
“Він кожного дня щось майструє, я навіть можу трішки нагримати, щоб він уроки робив, але розумію, що це справа його життя. Він хоче вступити до авіації, аби будувати літаки. Я дуже мрію, щоб він став авіаконструктором і приносив користь своїй державі, щоб його хобі переросло у професію.”
У майбутньому Андрій планує побудувати пілотажний літак об’ємом 35 кубів і з розмахом крил 2 м, а вагою 4,5кг. Ця авіамодель буде виписувати у повітрі фігури вищого пілотажу, а позаду себе залишати густий екологічно безпечний дим.
КОМЕНТАРІ
Цікаво, а скільки отримали чиновники з міської ради за те, що вже багато маршрутів віддали ОДНОМУ перевізнику? Ці дебіли не розуміють, що цього робити не можна? І де у перевізника така кількість...
Ще один маршрут у Черкасах отримав нового перевізника · 2 weeks ago
А скільки ж мишей та крис згоріло оце так!!!!
Через необережне поводження з вогнем в пожежі загинуло два кролі · 2 weeks ago
Бажаю успіхів. Можу допомогти, не знаю адреси.
Завели господарство та заклали сад: подружжя переселенців почало на Черкащині нове життя · 1 month ago
залу...ний і зелу...а два вилупки!
“Нові безпекові альянси як альтернатива світовому порядку диктатур…” – Валерій Залужний · 1 month ago
Молодці. Низький уклін за Вашу відвагу. Будьте здорові, живіть довго і щасливо.
Команда МСК "Дніпро" - володарі Кубка "Дніпро Честь" з волейболу сидячи - "ДЗВІН" · 2 months ago
Я бачив цю Пантеру в тому музеї.
Втонувши на Черкащині, німецький танк “Пантера” став… скарбом (Фото) · 2 months ago
Сподіваємось, що так)
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 2 months ago
Я хотів би поцікавитись чи буде далі розвиватись історія Залізняка ? Бо тема дуже цікава
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 2 months ago
Ё...ый карась.
Карась звинуватив переселенців, що ті не звикли платити за тепло · 2 months ago
Коли людям дозволять встановлювати автономне опалення?????
Карась звинуватив переселенців, що ті не звикли платити за тепло · 2 months ago