blank

Із 8 червня у 2026 році для християн східного обряду розпочався Апостольський піст. Він щороку має змінні дати залежно від Великодня та Трійці. Чому піст називається Апостольський та які три речі важливо зробити під час цього посту, розповів митрополит Черкаський і Чигиринський владика Іоан, пише Суспільне.

Дата початку Петрового посту не є фіксованою. Він стартує через тиждень після святкування Трійці (Зелених свят). А отже Петрів піст почався 8 червня та вже триває:

“Петрів Піст називають Апостольським постом тому, що цей піст починається після Трійці через тиждень, коли ми святкуємо День всіх святих. На наступний день ми вже вступаємо у Петропавлівський піст (або Петрівський – ред.), а завершується він святкуванням Дня пам’яті святих апостолів Петра і Павла, тому і називається апостольським”.

Апостольський піст — час духовної праці, молитви та переосмислення свого життя, додав владика Іоан. З його слів, обмеження в їжі не є єдиним правилом посту. Натомість важливими є три справи:

“Перша справа – це не їсти свого ближнього. Це таке правило святих отців. Це значить: не осуджувати, не злостивитися на ближніх, не гніватися, не дратувати нікого. Усе, що дошкуляє нашому ближньому, ми маємо уникати, не робити і спостерігати за собою, щоб цього не допускати”.

Другий крок — пам’ятати і любити Бога, зазначив Іоан:

“Друга річ, яку ми маємо робити, — це полюбити Бога свого всім серцем, всім розумом, силами душі. А це значить, що за любов’ю нашою мають бути певні справи: це молитва, це причастя таїн христових, це ті справи, які ми робимо у пам’яті, пам’ятаючи про нашого Бога, про Отця Сина і Духа Святого”.

По-третє, за словами священника, варто робити людям те добро, якого бажаєш собі:

“Третя справа, яку треба робити — це робити ближньому своєму те, що ми би хотіли, щоби нам також робили. Що це значить? Ми зараз воюємо і це значить, що треба молитися за перемогу, за вигнання злочинців і ворогів з нашої землі. Треба донатити на Збройні сили, на сили опору і молитися за перемогу нашої української зброї”.