У Черкасах можуть запустити лінію для збору електробусів. Такі наміри під час зустрічі, яка відбулася 21 квітня, обговорили міський голова Анатолій Бондаренко із очільником Китайської діаспори в Україні, офіційним представником компанії Yutong паном Лі Сюєган. Платформою для такого виробництва розглядають потужності комунального підприємства «Черкасиелектротранс».

– Черкаси відкриті до співпраці та появи в нашому місті нових інвесторів, які хочуть розвивати тут своє виробництво, – прокоментував Анатолій Бондаренко. – Звісно, ми б хотіли, аби ця світова компанія розмістила на базі нашого підприємства великовузлову збірку електробусів або автобусів. Тож допомагатимемо їм у втіленні такого проекту в нашому місті. Бо це – додаткові робочі місця для жителів, а ще – це доходи до бюджету, які дозволяють нам розвивати місто та вивести його в трійку найкомфортніших міст України! Про остаточне рішення компанії ми обов’язково повідомимо громаду Черкас.

За словами пана Лі, компанія Yutong – це один з найбільших в світі виробників автобусів, історія якої розпочалася в 1963 році в Чженчжоу (Китай). Нині ж компанія має наміри зайти на український ринок.

– Ми давно шукаємо надійного партнера в Україні, нас цікавить крупновузлова збірка автобусів, – пояснив голова Китайської діаспори в Україні Лі Сюєган. – Наші наміри серйозні, будемо далі більш детально із технічними фахівцями вивчати озвучені пропозиції.

До зустрічі доєднався і президент громадської спілки «Товариство українсько-китайської дружби» Олег Ситник, із яким Анатолій Бондаренко розпочав перемовини ще раніше. Він відзначив, що сьогоднішня зустріч та знайомство з представником компанії Yutong – один із перших кроків для продовження більш тісної співпраці.

– Зараз представники компанії поки оцінюють потенційний майданчик, де вони можуть розгорнути свої потужності, людський потенціал, а вже далі ми напрацюємо «дорожню картку» та перейдемо до конкретних напрацювань, – прокоментував Олег Ситник.