Днями у головному офісі ПАТ «Черкасиобленерго» провели навчальні заходи для спеціалістів комерційного та інформаційного напрямків. Повідомляють у прес-службі товариства.


Семінари для заступників директорів з комерційних питань, працівників, відповідальних за складання пофідерного аналізу і проведення аналізу технологічних витрат електроенергії, та інженерів з комп’ютерних систем відокремлених структурних підрозділів провели в апараті управління ПАТ «Черкасиобленерго» за головування керівників і фахівців дирекції комерційної та дирекції з інформаційних технологій та зв’язку ПАТ «Черкасиобленерго».

– В умовах перехідного періоду, під час впровадження та становлення нового ринку електричної енергії докорінно змінилась методологія оцінки втрат електричної енергії, що виникають під час її розподілу мережами ПАТ «Черкасиобленерго». Простіше говорячи, під час транспортування електроенергії мережами підприємства кінцевому споживачеві в точку продажу, а саме до кожного індивідуального лічильника спожитої електричної енергії. В нових умовах підприємство зобов`язане загальний фактично сформований обсяг втрат купувати на ринку електричної енергії, тобто відбулася, можна так сказати, «монетизація» втрат та їх забезпечення власними грошовими коштами підприємства. Відповідно, ще гостріше постає питання мінімізації загальних обсягів втрат електричної енергії шляхом проведення заходів, спрямованих на оптимізацію технічної складової втрат та її комерційну складову. Модернізація технічної бази підприємства є найбільш затратним сегментом діяльності та має довготривалий характер. Водночас, значний вплив на зростання комерційної частки втрат, точніше на один з комерційних показників, впливає несанкціонований відбір електричної енергії, простіше сказати її розкрадання. Так як електрична енергія має статус товару та має свою, наразі, немаленьку вартість, хоча на відмінність від інших видів товарної продукції її неможна відчути, крадіжки причиняють значний фінансовий збиток нашому підприємству. Існує безліч засобів розкрадання електричної енергії, якими користується певний прошарок недбайливих громадян. Саме виявлення, попередження та шляхи боротьби з цим явищем було закладено в основу семінарських занять, що відбулися за участі заступників директорів районів електричних мереж та інженерів, що безпосередньо здійснюють аналіз складових втрат. Робота цього напрямку має системний характер. Було розглянуто низку проблемних та актуальних питань повсякденної роботи. Користуючись нагодою, маю бажання попередити «підприємливих споживачів», що всі протиправні дії раніше чи пізніше добігають свого логічного завершення. Логічним завершенням в нашому випадку є виявлення та накладення штрафних санкції, які наразі мають значний розмір. Також хочу зауважити, що за крадіжку електричної енергії як одного з різновидів товару передбачена відповідальність аж до кримінальної, – зазначив директор комерційний ПАТ «Черкасиобленерго» Ігор Дмитрієв.

Фахівці дирекції інформаційних технологій та зв’язку Товариства та інженери з комп’ютерних систем, в свою чергу, обговорили нагальні потреби в програмно-технічному забезпечені районів електромереж.

– Було проаналізовано, чим саме необхідно забезпечити райони електромереж для ефективного виконання обов’язків кожного працівника. Яке програмне забезпечення потребує вдосконалення та оновлення. Наразі, одним з основних завдань є модернізація мереж передачі даних. Також ми вислухали працівників з приводу особливостей роботи пілотного проекту з віддаленого доступу до білінгової системи ПАКЕД та почули певні побажання щодо його вдосконалення. Зміни плануються внести у найкоротші строки. В планах на майбутнє централізація баз даних на новий сервер, який знаходиться в апараті управління ПАТ «Черкасиобленерго» задля максимально стабільної роботи. Також обговорювалося створення можливості проведення нарад у режимі відео конференції, – повідомив начальник служби інформаційних технологій ПАТ “Черкасиобленерго” Андрій Пилипчук.

Регулярне проведення навчальних семінарів дозволяє підвищити якість виконання роботи працівниками та покращити діяльність Товариства в цілому.