ПАТ “Черкасиобленерго” увійшло у список “ТОП-50 найбільших компаній із виробництва, розподілення та продажу електричної енергії” за сумою сплати податків у 2018 рік. Про це повідомили на офіційному сайті “РЕЙТИНГ. Бізнес в офіційних цифрах”. За даними журналу “Рейтинг” за 2018 рік компанія удвічі збільшила надходження обов’язкових платежів до бюджету країни, повідомляють у прес-службі товариства.

– За 2018 рік у нас на 102% збільшено платежі до бюджету. Динаміка покращилася. Протягом першого кварталу 2019 року компанія щомісячно сплачує 100%-во усі податкові платежі до бюджету. Крім цього, Товариство сплачує мільйон сімсот щомісяця згідно з розстрочкою виконання рішення суду між ПАТ “Черкасиобленерго” та Державною фіскальною службою. В нас ще є над чим працювати, але ми рухаємося, і у напрямку на зменшення заборгованостей. В планах стовідсоткове виконання інвестиційної програми, капітальні ремонти, якісний розподіл електричної енергії до кінцевого споживача, роботи з обслуговування електромереж, тобто стабільна робота Товариства та вчасне отримання дивідендів нашими акціонерами. Відповідно, своєчасна виплата заробітної плати нашим працівникам задля того, аби люди із задоволенням йшли на роботу і поверталися додому у гарному настрої. Ми позитивно розпочали 2019 рік. Черговою перемогою стало квітневе затвердження у Господарському суді Черкаської області мирових угод, між ПАТ “Черкасиобленерго” та ПАТ “Азот”. За якими у квітні вже надійшли на рахунок ДП “Енергоринок” перші 9,4 мільйона гривень. В свою чергу, органами Державної виконавчої служби за 9 місяців, з липня 2018 по квітень 2019 року, було стягнуто з ПАТ “Азот” лише сім з половиною мільйонів. Ми докладаємо максимальних зусиль, аби повернути кошти у ДП “Енергоринок”, які заборгувало Товариство протягом 3 років, а саме у період з 2015 по 2017 роки. Так, за 4 місяці 2019 року ПАТ “Черкасиобленерго” зменшило борг перед ДП “Енергоринок” майже на 300 млн грн, – зазначивголова правління ПАТ “Черкасиобленерго” Олег Самчук.
blank
За результатами 2018 року Товариство посіло 32 місце у рейтингу компаній за сумою сплати податків, яка дорівнює 139 299, 55 тис. грн. Приріст суми сплати податків за 2018 рік склав 102%.

– Протягом 2014-2016 років ПАТ “Черкасиобленерго” накопичило заборгованість перед державним бюджетом по сплаті податку на додану вартість та податку на прибуток. Перебуваючи протягом 2017 року у складному фінансовому стані, Товариство не мало змоги своєчасно сплачувати розстрочений податковий борг. Але протягом 2018 року ситуацію вдалося стабілізувати і пришвидшити погашення боргів, і вже у листопаді 2018 року підприємство увійшло в графік по сплаті розстроченого податкового боргу. З березня 2019 року Товариство сплачує поточні узгоджені податкові зобов’язання, – прокоментувала головний бухгалтер ПАТ “Черкасиобленерго” Світлана Кульбашна.

blank

Не погоджуючись з рішеннями та вимогами ГУ ДФС у Черкаській області та Офісу великих платників податків ДФС про нарахування штрафів та пені та вважаючи, що ці рішення та вимоги суперечать ЗУ “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (абз. 2 ч.4 ст.12), юридичним відділом було подано біля 74 позовних заяв до Черкаського окружного адміністративного суду та Окружного адміністративного суду міста Києва.

– Найголовніше досягнення юридичного відділу за час вирішення спірних правовідносин з податківцями є отримання позитивної для Товариства постанови Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду, постанови Шостого апеляційного адміністративного суду та постанови Шостого апеляційного адміністративного суду (понад 560 000 грн.) На сьогоднішній день в різних судах та інстанціях відкрито біля 50 судових проваджень на суму оскарження понад 70 млн. грн. Враховуючи позитивну практику та позитивну динаміку,яка спостерігається при розгляді даних справ в Черкаському окружному адміністративному суді, сподіваємося і на подальші перемоги у інших інстанціях, – повідомила директор з правових, майнових та корпоративних відносин ПАТ “Черкасиобленерго” Катерина Беспалова.