Ситуація з опаленням у місті  Сміла з настанням холодів стала топ-темою практично усіх інформаційних випусків. Доведення проблеми аж до того, щоб Президент України під свою особисту відповідальність вимагав  у відповідних структур дати тепло жителям Сміли, яскраво ілюструє безвідповідальність, неспроможність і недалекоглядність місцевої та обласної влади, не контрольованість ситуації з боку Уряду України. 

Ми в обласній організації  ВО «ЧЕРКАЩАНИ» вважаємо , що у доведенні до колапсу 70-тисячного міста винні, в першу чергу, міська адміністрація і міський голова Сміли, який продемонстрував свою повну нездатність керувати складним міським господарством, маючи всі права, технічні і фінансові можливості. Замість того, щоб вирішувати проблему міста з теплопостачанням, яка виникла далеко не сьогодні, смілянська мерія на чолі з головою протягом кількох років займалася розбірками, змінами секретаря, відновленнями на посадах, не забуваючи при цьому виплачувати собі чималі премії. А в цей час комунальні злодії та комунальні ділки заробили гроші і зникли з міста.

Не можна знімати вини й з інших владних структур: Кабміну, який лише 14 листопада, коли почали замерзати десятки тисяч людей, закрилися школи й дитячі садочки, прийняв ряд екстрених рішень для  врегулювання питання теплопостачання у проблемних населених пунктах та не допущення відключення газу для підприємств теплокомуненерго в опалювальний період; НАК «Нафтогаз України», який, у відповідності до рішень Уряду, має майже 100% частку в постачанні газу підприємствам теплокомунерго і користується цим монопольним становищем; Правоохоронних органів, які  чомусь не  спромоглися стягнути в судовому порядку кошти з приватної компанії, злочинна діяльність якої викликала нинішній колапс у Смілі.

Для можновладців неприпустимо, замість того, аби взятися за порятунок міста і його жителів, оперативно вирішувати  проблему з опаленням, з’ясовувати відносини, займатися взаємними обвинуваченнями, «висловлювати обурення». Вийшло, що пани чубилися, а страждали прості громадяни… Напрошується резонне запитання: де напередодні опалювального сезону була місцева влада, чому не била у всі дзвони, бачачи неспроможність попереднього постачальника тепла надати послугу?

На жаль, критичний  стан з опаленням  у Смілі дав привід деяким політикам-популістам навперебій використовувати ситуацію задля власного піару. Від пустопорожніх обіцянок у домівках містян не ставало тепліше…

ВО «ЧЕРКАЩАНИ» підтримувало смілян у ці непрості дні й категорично вимагає від місцевої влади, Кабміну і надалі  забезпечити безперебійне теплопостачання у домівки людей і бюджетних установ міста. А тепер потрібно розібратися, – хто винний і кого відправляти у відставку, а кого  – у в’язницю.

Олександр Коваленко, секретар ради Черкаської обласної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ», депутат облради