У вівторок, 17 липня, жителі створили Плешканівську об’єднану територіальну громаду, другу в Золотоніському районі, пише “Черкаський Край”.

Ця дата — її офіційний день народження. Народжувалось “дитя” цілий рік і, як висловилась голова села Плешкані Галина Міхова, є дитям омріяним і вистражданим, бо народжувалось у великих муках і спротиву.

Остаточну крапку в створенні громади відіграли збори в селі Коврай 17 липня, на які масово зійшлися місцеві жителі і в присутності представників сусідів одностайно висловились за входження до Плешканівської громади. Отже, тепер до неї ввійшло четверо сіл, приблизно однакових за розміром і кількістю населення: Плешкані, Підставки, Коврай і Безпальче Драбвівського району.

— Ініціатором створення стали прості селяни з Безпальчого, які й запропонували об‘єднатися навколо міцного господарства. Цю ідею відразу ж підтримали в Підставках. Відпали села Жорнокльови й Левченки Драбівського району, а також відмовилися сусідні Каленики. А ми відмовилися від пропозиції Гельмязова, котрий хоч раніше і був райцентром, без підтримки тепер занепав з соціальними питаннями. У нас же в усіх селах, де господарюють “Плешкані”, всі вулиці освітлено, дороги прогортаються і ремонтуються, зроблено ремонти в клубах. Опорною буде школа в Ковраї імені Сковороди, щоб зберегти самобутній дух наших сіл. Ми всі згуртувалися навколо господарства — це з одного боку, а з другого — товаровиробник має бути захищений тією ж громадою, за цей рік колотнечі зі створенням громади я дістала неоціненний досвід, — розповіла Галина Міхова.