– Серед наших основних завдань на цей рік є проведення дорожніх ремонтів доріг загального користування місцевого значення. Ми, відповідно до пропозицій районів, міст та ОТГ, уклали перелік об’єктів, що найбільше потребують проведення поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання. Наразі маємо 80 % виконаних робіт від запланованого. – каже начальник департаменту інфраструктури, розвитку та утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення Черкаської ОДА Сергій Чубань.

Із 115 тендерних процедур на 388,2 млн грн вже укладено 114 договорів на 387,1 млн грн. Зокрема й договір на експлуатаційне утримання із ТОВ «Чисте місто-Черкаси» на понад 21 млн грн. Станом на 18 жовтня з державного бюджету до обласного надійшло 315,4 млн. грн субвенції.

Нині проводяться роботи на 153 об’єктах відповідно до укладених договорів на понад 300 млн грн. вже ввели в експлуатацію 20 відремонтованих об’єктів. Під час виконання робіт інженерами технічного нагляду Державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг у Черкаській області» контролюється дотримання підрядними організаціями затверджених проектних рішень та вимог нормативних документів, щодо якості та технології виконання робіт, контролюється у підрядних організацій функціонування вхідного контролю надходження виробів, матеріалів, конструкцій за кількістю та якістю й т. ін.

Щодо доріг комунальної власності, то у населених пунктах проведено тендерні процедури на майже 69 млн грн. Тут виконання робіт становить 85 %. Відповідно до укладених договорів, за них сплачено майже 52,3 млн грн.

Водночас, за інформацією Державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг у Черкаській області», на 1 жовтня в області ліквідували більше 432 тисяч метрів квадратних ямковості на 350 км автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

Втім, у ході проведення ремонтних робіт, виникають окремі проблемні питання. Зокрема викликає занепокоєння виконання договірних зобовʼязань Дочірнім підприємством «Черкаський облавтодор». Між замовником робіт – Державним підприємством «Служба місцевих автомобільних доріг у Черкаській області» та облавтодором укладено 16 договорів на 38,4 млн грн. Роботи повинні були розпочатися у червні та закінчитися у серпні. Виконавцю робіт проавансовано 11 млн грн. Проте на цей час підрядною організацією виконано робіт лише на 16, 8 млн грн. Тож аби вирішити ситуацію, яка склалася, пропонуємо «Черкаському облавтодору» залучити до виконання робіт субпідрядні організації надавши їм гарантії зі своєчасної оплати.