Нещодавно у соцмережах Шполи розгорнулась дискусія стосовно радянського монументу. Одні вважають, що такий пам’ятник у місті толерує гармату, яка погрозливо направлена в бік Європи та нагадує всім про “визволителів”, “радянщину” і про “братні народи”, які пішли війною на українські землі. Інші — вбачають у монументі незворотну історію, пам’ять про Другу світову війну, понесені у ній людські жертви, а меморіал  танка, як засіб військової техніки, що допомогла радянській армії звільнити від  нацизму  територію радянської України. Пише “Шполяночка +“.

Чи не підпадає монумент під Закон про декомунізацію, ухвалений у квітні 2015 року та Закон про деколонізацію та дерусифікацію топонімії прийнятий Верховною Радою у квітні 2023 року ніхто так і не задумувався.

Як зазначив виконувач обов’язків міського голови Олег Кошовий, увагу цьому питанню до цього часу не приділяли.

“Пам’ятний знак “Танк-34” утримується на балансі комунального підприємства “Благоустрій”, внесений у державний реєстр культурної спадщини Черкаської області, — каже очільник громади. — Просто взяти і в один момент демонтувати не вийде, потрібно спочатку обговорити це на громадських слуханнях серед жителів міської громади. Врахувати і зважити думки людей. Потім рішенням про демонтаж пам’ятника повинні затвердити депутати на черговій сесії міської ради. Втім, зробимо так, як забажають люди,”  — наголосив Олег Кошовий.

Довідково: У місті Шпола пам’ятний знак “Танк-34”, встановлений у 1984 році біля Красного ставка.