З 2014-го року (з певними перервами через війну та коронавірус) на малій батьківщині Тараса Шевченка в селі Моринцях на Звенигородщині відбувається щорічний мистецький фестиваль «Ше. Fest», присвячений вшануванню українського Пророка, Поета, Генія – Тараса Шевченка, який залишив яскравий слід не лише в письменстві, а й у художній творчості, графіці, науковій, філософській та мистецькій думці загалом. Пише видання “Вісті Черкащини”.

Заснувала цей фестиваль філологиня, журналістка, громадська діячка Юлія Капшученко-Шумейко. В його організації, проведенні задіяна значна кількість учасників, волонтерів, партнерів.

«Головна мета фестивалю – об’єднання українців навколо ідеї пробудження гордості за свою націю, за мистецькі постаті нашої країни. Ніщо не сприяє розвиткові національної свідомості більше, ніж любов до своєї історії та мистецтва, обізнаність щодо найважливіших віх становлення української держави та культури. Ми докладаємо зусиль для того, щоб українці пишалися вишиванкою, діти цитували Шевченка, а найпотужніші музичні виконавці створювали пісні на слова українських класиків», – зауважують творці заходу.

Родзинкою фестивалю завжди є поетичний батл, на якому обирають найкрутішого «Ше. Поета».

«ШЕ. FEST 2023» за традицією пройде в Моринцях, 26-27 серпня.

Організатори фестивалю наголошують, що цьогорічний «Ше. Fest» буде паломницьким (поклонитись Шевченковій землі) та волонтерським, де максимум зібраних, акумульованих коштів буде спрямовано на ЗСУ. Бо головні зірки фестивалю – наші воїни.

У програмі заходу традиційні локації: просвітницька галявина, театральні вистави, виступи сучасних популярних виконавців та гуртів, дитячі розваги, виступи фольклорних колективів, майстер-класи з малювання, творчі батли. А також – відвідування музеїв, ярмарок майстрів, екскурсії, смачна їжа.

Просвітою відвідувачів цьогоріч опікуватимуться казкар Сашко Лірник, письменниця Лариса Ніцой, літератор Михайло Назаренко, філологиня Ольга Дубчак, мультиінструменталіст Віталій Кобзар, екологиня Катерина Філюта та інші.

Драматичне мистецтво на фестивалі представлятимуть театри з Вінниці та з Кропивницького (вистави «За дверима» Вольфгана Борхерта й «Ціна життя» за п’єсою Карела Чапека «Мати»).

На музичній сцені виступатимуть митці різних жанрів та стилів: заслужені артистки України Тетяна Школьна та Руслана Лоцман, військовий оркестр, гурти Крутий Заміс, GG Гуляйгород, KOZAK SYSTEM, МОВА, MNISHEK, Колір Ночі та інші. Одночасно проводитиметься аукціон військових трофеїв на підтримку ЗСУ.

Надзвичайно цікавою, пізнавальною буде на фестивалі дитяча програма, адже для дітей працюватиме окрема локація (дитяча галявина), де проводитимуть вікторину про Шевченка, майстер-класи з володіння шаблею, читання Шевченкових віршів, наноситимуть аквагрим, навчатимуть, як виготовляти мотанки, шоколад, чудернацькі капелюхи. Діти зможуть взяти участь у проектах «Пес Патрон шукає друзів», «Ігри патріотів» тощо.

На «фольк-сцені» виступатимуть запрошені та місцеві фольклорні колективи, буде майстер-клас з народного танцю, презентація весільного обрядового хліба.

Хто бажає отримати навички малювання, зможе завітати на художню галявину та навчитись робити витинанки, малювати пейзажі акриловими фарбами, виготовляти фарби, робити копії картин, малювати аквареллю, акрилом по склу, освоїти абстрактне малювання, скетч (швидке малювання тварин та людей з простих геометричних форм) тощо.

«Дуже добре, що повернувся фестиваль. Це надзвичайно потужний патріотичний захід. Щороку його відвідувала, як проводили. Обожнюю спілкуватись з обдарованими, творчими людьми. Вони навчають, стимулюють, дають поштовх до розвитку, творчості й самовдосконалення. Можна спробувати себе і в малюванні, і в поезії. Послухати різних виконавців, насолодитись переглядом вистави. Це ніби відпустка за 2 дні. Прискореними темпами. На жаль, в сучасних обставинах більше не зможу собі дозволити. І головне – донатити, донатити, при кожній нагоді донатити нашим оборонцям!» – поділилась планами і думками Вікторія Горовенко зі Звенигородки.