В Черкасах судитимуть посадовців за неіснуючі перевезення внутрішньопереміщених осіб.

Обвинувальний акт за обвинуваченням директора КП “АТП Черкаської облради” та директора Черкаського обласного контактного центру за ч. 5 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата) передано на розгляд Соснівського суду. Розслідування проводилося з січня 2018 року, пише “Кропива“.

Слідством встановлено, що в період з січня 2016 по грудень 2017 року посадовці вчинили дії по розтраті 775 тис. грн. на перевезення внутрішньопереміщених осіб у кількості понад 1800 осіб, яке фактично не здійснювалося. Кошти на здійснення перевезень були передбачені обласною програмою “Турбота”. Управління цивільного захисту Черкаської ОДА уклало договори на відшкодування цих послуг з КП “АТП Черкаської облради”.

За даними розслідування, директор Черкаського обласного контактного центру Лариса Ходаковська надала списки переселенців про транспортування їх зі Сходу до нового місця постійного проживання в Управління цивільного захисту Черкаської ОДА та КП “АТП Черкаської облради”, для підтвердження факту надання послуг з перевезення.

За вказівкою директора КП “АТП Черкаської облради” Володимира Канівця водіями були складені шляхові листи з недостовірними відомостями щодо кілометражу та маршрутів, по яким не здійснювалися перевезення. В подальшому на підставі цих даних були складені акти та перераховані кошти.

Вибіркове опитування переселенців показало, що вони не отримували відповідної послуги. Більше того, було встановлено, що згідно звітності, окремі переселенці отримували вказану послугу по декілька разів, також отримували послугу вже померлі переселенці та ті, які на час надання послуги вже мали статус внутрішньопереміщених осіб і проживали на Черкащині, або ж на території інших областей.

Відзначимо, що значна частина доказової бази слідчими зібрана на підставі ревізії Управління Північного офісу Державної аудиторської служби України в Черкаській області, що була проведена у березні-квітні 2018 року. Однак у червні цього року, було задоволено клопотання сторони захисту про неправомірність ухвали суду якою була призначена ревізія.