Через карантин в Україні під загрозою опинилося цьогорічне святкування юдейського Нового року – Рош га-Шана – в Умані на Черкащині. Якщо обмежувальні заходи не скасують, декілька тисяч вірян-хасидів готові провести релігійні обряди в літаках над містом. З такою ініціативою виступає місцева хасидська громада. Про це “Gazeta.ua” розповів Хайм Хазін.

Щороку в Умань на святкування Рош га-Шана приїздили до 30 тис. паломників з усього світу. Там моляться біля могили свого праведника рабі Нахмана.

“За пару годин до початку Рош га-Шана в Умань летітимуть літаки. Зроблять кілька кіл над могилою рабі Нахмана. Люди скажуть молитву та повернуться в той же день до своїх країн в Ізраїль, США чи Європу. Рабі Нахман заповідав, що хто прийде до нього в день початку Рош га-Шану, скаже молитву і дасть жертву, то він обіцяє що буде перед Богом його адвокатом. Тому достатньо прибути на літаку до Умані. Це не є новою ідеєю. Таке вже існує. Є люди що приїжджають до Єрусалиму – моляться в літаку і повертаються назад”.

Так паломники в Україні зможуть уникнути двотижневої самоізоляції і виконати заповіт наставника, вважає Хазін.

“Якщо все пройде добре, то може бути таке, що люди просто не захочуть лишатися тут на Рош га-Шана. Це буд економніше. Менше головного болю і не треба двотижневої ізоляції”.

Цьогоріч святкування Рош га-Шана припадає на 19 вересня. В Умані вирішують, чи скасовувати релігійні заходи. Мер міста Олександр Цебрій не підтримує приїзду паломників через прогнозоване на цей час зростання захворюваності на коронавірус. Торік місто відвідали до 30 тис. вірян.