Подяка захисникам України за можливість зібратися Канівській міській громаді з нагоди Дня міста – 945 річниці від першої згадки Канева – лейтмотив благодійних заходів на підтримку Збройних сил, які відбулися 9 вересня на приплаві «Авто-Ріки». Про це інформує пресслужба Канівської міської ради.

Через повномасштабну війну канівці, як і минулого року, не відзначали День міста у традиційному значенні. Втім, долучилися до благодійних заходів, організованих задля підтримки земляків-канівців, які нині боронять Україну.

Розпочалися заходи виступом оркестру ДСНС України, який подарував містянам патріотичні пісенні та інструментальні номери. На локації поблизу приплаву діяла виставка-продаж сувенірної продукції, творчих робіт вихованців закладів позашкільної освіти та лотерейних квитків. Кожен небайдужий прагнув придбати хоча б щось, від лотерейного квитка до картини, адже така покупка – особистий внесок у збір коштів для наших захисників. Для найменших жителів Канева рятувальники організували показові навчання з пожежної та мінної безпеки. Також цього дня глядачі змогли побачити презентацію виробів та захисного костюму К-СЛІД в рамках спецпроекту «Розвідка» для ЗСУ, розробленого канівськими волонтерами.

Надвечір концертну програму продовжили артисти міського будинку культури, які демонстрували справжнє мультижанрове розмаїття музики та провели благодійну лотерею. Під час виступів присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни. Справжнім подарунком для містян стало відеовітання від військових з  фронту, яке продемонстрували на LED-екрані.  Привітала  жителів і гостей міста секретар міської ради Оксана П’яткова. Вона, зокрема, подякувала захисникам і захисницям, які захищають незалежність України та побажала найскорішої перемоги і мирного неба над головою. Від імені міського голови Оксана П’яткова  вручила відзнаки «За заслуги перед містом Канів» тим містянам та установам, які працювали і працюють на благо міста та його мешканців та допомагають армії. Відзнаки отримали – Канівський міський центр соціальних служб (Валентина Яворська), засновик і директор громадської організації фізкультурно-спортивний клуб «ІВАЗАР» Олександр Іванов та громадська організація «Канівська Спілка учасників АТО «Нескорені» (Варлам Стуруа). Між пісенними виступами дикторки місцевої телерадіокомпанії «Магніт» Віторія Солодка та Олена Радченко на імпровізованій студії проводили цікаві бліц-інтрев’ю з мешканцями міста, які своєю працею долучилися до підтримки війська та громадян у ці непрості часи.

Ведучі заходів не втомлювалися нагадувати глядачам про збір благодійних внесків. Як наслідок, вдалося зібрати 33 400 гривень. З них 20 000 гривень спрямують на потереби 82 ОДШБ, ще 10 000 – 25 ОСБ 54 ОМБР ЗСУ у складі якої служить канівець Руслан Чалабієв, решту – на потреби спецпроекту «Розвідка».

Організатори заходів вдячні усім жителям громади, які активно долучились та підтримали благодійні ініціативи.