Працівники дитсадка «Струмочок» у Тальному на Черкащині звернулись до депутата Черкаської облради Ігоря Новицького з проханням розібратися чому їхній дитсадок приєднали до іншого. Пише видання «Вісті Черкащини».

Ознайомившись з документами про діяльність садка за минулий рік, Ігор Валерійович побачив реальну картину фінансування «Струмочка». Отже, утримання закладу з бюджету громади обходиться на рік у 2 млн. 794 тис. 482 гривні, з яких 2 млн. 407 тис. 903 грн. 50 коп. – це тільки нарахована заробітна плата 17-ти працівникам садочка (в середньому один працівник за рік орієнтовно обійшовся бюджету, враховуючи всі податки та відповідні бюджетні відрахування у 141 тис. 641 грн. 40 коп. зарплатні – ця цифра, звісно, може різнитися залежно від посади, стажу і т. д.).

Варто зазначити, що тільки 386 тис. 579 гривень від загальної суми громада витратила на утримання самого приміщення: оплата за енергоносії та комунальних послуг, інші витрати. Усі працівники закладу у вересні підписали документ, що ознайомлені з тарифікацією – є документ з підписами. Упродовж року, незважаючи на епідемію коронавірусу і роботу онлайн, працівники садка отримували зарплатню у повному розмірі, в тому числі з урахуванням вислуги, категорій, премій, допомог на оздоровлення і т. д..

У «Струмочку» станом на 1 вересня за списком була 41 дитина. За такої кількості дітей утримання одного вихованця на рік становить 68 тис. 158 гривень 11 коп.. Але фактично садочок відвідували тільки 25 малюків, тож утримання однієї дитини обійшлося насправді у 111 тис. 779 грн. 30 копійок. Для прикладу, інші садочки у місті надають такі ж послуги, але витрати на одну дитину на рік вдвічі менші. Начальник відділу освіти, молоді та спорту Раїса Карман неодноразово на сесії наголошувала, що саме діти є роботодавцями для освітян, а не навпаки. Було б у садку достатньо дітей – питання б не виникало взагалі.

Ігор Новицький з’ясував ситуацію щодо працевлаштування працівників садочка: з 17-ти осіб 7 – пенсіонери, отримують від держави кошти, 1 особа – в декретній відпустці та ще одна людина знаходиться зараз закордоном. З 8-ми осіб, що залишаються, 3-х можуть прийняти на роботу вихователями до «Світлячка» (якщо, звісно, переважна кількість дітей перейдуть зі «Струмочка» саме до цього дитсадка), також добавиться 0,5 ставки методиста, також буде потрібна людина з числа техперсоналу, залишаться 2 сторожі. Ще одна вакансія є у «Золотому ключику» та одна – у школі №3. Також у коледж потрібен кухар – на повну ставку.

– Ніхто без копійки, як бачимо, не залишиться, всі особи непенсійного віку можуть бути працевлаштовані за фахом, в місті Тальне, а не по селах. Особи пенсійного віку отримують від держави кошти – не залишаються ні з чим. Для решти робота буде. Відомо, що дві людини вже працевлаштувалися у коледжі, – пояснив Ігор Новицький.