Вчора на засіданні виконавчого комітету Черкаської міськради було прийнято рішення щодо узаконення розподілу бюджетних коштів, яке було проголосоване на скандальній “канівській сесії”. Про це на прес-конференції повідомив депутат Черкаської міськради, екс-секретар Олександр Радуцький.

“Ось є офіційний документ фінансового департаменту від Наталії Джуган. Нагадаю, було доручення сесії фіндепартаменту розробити проект рішення змін до бюджету по рішеннях так званої канівської сесії, тому що потрібно було вийти із ситуації блокування платежів через судову заборону. Фіндепартаментом було зроблено аналіз доходної частини бюджету, на даний час вона має відхилення від плану того, що місто має отримати до кінця року, мінус 239 мільйонів гривень. Підготовлений проект рішення було надано за засідання виконкому. За дорученням заступника міського голови Людмили Бурдонос було дано доручення всім розпорядникам коштів секвеструвати бюджет, тобто зрівняти свої доходи і видатки. Всі розпорядники надали свої пропозиції, однак на виконкомі вони чомусь не розглядалися. Загальна сума, з якою вони погодились, тобто та, яка справді буде в наявності в бюджеті і її можна буде витратити, – 140 мільйонів гривень. Утім, виконком за пропозиціями секретаря міськради Ярослава Нищика та Людмили Бурдонос відхилив секвестр на суму 210 мільйонів гривень, це та звірка, яку подавала Джуган. Тобто ми заходимо далі в колапс, бо у нас є невідповідність видаткової частини доходам на суму 239 мільйонів гривень. Тобто видатки заплановані, будуть заплановані платежі, однак коштів на це до кінця року не передбачається”, – проаналізував рішення виконкому Радуцький.

blank blank

У цьому фінансуванні є інтереси посадовців і депутатів, переконаний Радуцький.

“Це купівля тролейбусів на 500 тис. грн більше, ніж ринкова ціна, по півмільйона переплати за кожен тролейбус. Мільйони гривень на ремонти в будинках, заміну там вікон (4,5 тис. за одне невеличке вікно). Десятки мільйонів на ремонти вулиць десь в промисловій зоні Черкас, що до кінця року не буде зроблено, бо найближчим часом вже буде сніг. 27 млн. грн на лізингові схеми по придбанню техніки, коли переплата йде на 41 млн. грн. Вчорашнє рішення виконкому є достатньою підставою для відставки виконавчого комітету”, – повідомив Радуцький.

Він також наголосив, що проект рішення про відставку виконкому буде підготовлене найближчим часом.

“Першого листопада буде розглядатися у Києві в апеляційному суді ухвала щодо скасування рішення про заборону оголошувати на сесії наступних п’ять депутатів замість відкликаних. Якщо цю ухвалу буде скасовано, то територіальна виборча комісія на наступній сесії може оголошувати нових обранців. Відповідно ті політичні сили, які знаходяться зараз в опозиції до міського голови, отримають додаткові мандати замість тих депутатів, яких свого часу переманив Бондаренко і які зрадили свої фракції. Відповідно у міськраді з’явиться быльшість, яка буде готова голосувати за дострокове припинення виконавчого комітету”, – підкреслив Радуцький.