Нині у Золотоніському районі утворена і самостійно функціонує Зорівська об’єднана територіальна громада. У решті сіл згідно процесу децентралізації активно триває обговорення планів об’єднання. За словами місцевих жителів, обійшовши думку громади, представники Черкаської облдержадміністрації створили перспективний план об’єднання, де пропонують приєднати до райцентру 18 сільських рад чи 35 населених пунктів Золотоніщини. З цього приводу на минулому тижні зібрали 19-ту позачергову сесію Золотоніської районної ради і врешті 28-ма голосами не підтримали таке об’єднання.

Черкаська ОДА подала перспективний план, відповідно до якого у Золотоніському районі мають функціонувати три об’єднані громади: Зорівська ОТГ, Гельмязівська ОТГ та Золотоніська ОТГ. Щодо останньої сільські голови та жителі висловили шквал протестів.

Всім відомо, що у Золотоноші роками не вирішується низка проблем, витрачено десятки мільйонів державних коштів а віз і досі там: невідреконструйований колектор, неефективна робота очисних споруд, забруднення стічними водами річок Золотоношка і Суха Згар, недобудований басейн… Напрошується висновок, що замість розвитку сільських громад на їх шию хочуть «повісити» весь матеріальний тягар проблем міста.

Народний депутат Владислав Голуб, відстоюючи думку громади вважає, що в такому контексті не можна допустити об’єднання. Аби цього не сталося, закликає селян ініціювати власний перспективний план, який би враховував інтереси саме сільського населення. Про це він наголосив під час сесії.

«Процес децентралізації важливий і ним треба рухатись,  але він має бути добровільним. Нещодавно мої колеги ухвалили закон, за яким до райцентру можна приєднати села без проведення виборів. Це говорить про те, що 31 депутат міської ради зможуть розпоряджатися коштами сільської громади»,- звернувся до районних депутатів Владислав Володимирович.

А крім того майно спільної власності сіл Золотоніського району (центральна районна лікарня, будинок культури, районна бібліотека, стадіон, та інше) за таким планом може потрапити у власність міста Золотоноша. Селяни вважають, що, як мінімум, це несправедливо.

«У нас в Черкаській області перебуває шість міст обласного підпорядкування. Ні в одному з них такого перспективного плану немає.  Ні в Каневі не приєднали пів Канівського району, ні в Смілі не приєднали, ні в Ватутіному»,- запевнив голова Золотоніської райдержадмінітсрації Олександр Лісовий.

Та й щоб обгрунтувати доцільність так званого об’єднання, зокрема спроможність такої ОТГ, представники Черкаської ОДА не з’явились на позачергову сесію. Натомість на сесію прибув координатор регіонального офісу реформ з децентралізації та розвитку в Черкаській області Сергій Слинько, який лише закликав об’єднуватись у законний та зручний спосіб і проконстатував фінансові втрати громади Золотоніського району за відсутності ОТГ.

Відреагувавши на звернення Золотоніської райдержадміністрації і райради, Владислав Голуб направив депутатське звернення на прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, віце-прем’єр міністра Геннадія Зубка. «Я отримав відповідь, що це методичні рекомендації, це є нерегулятивний акт. Тобто у випадку надання відповідних обгрунтувань, Мінрегіонбуд повернеться до опрацювання цього питання і розробки змін до рекомендацій. А я готовий всіляко підтримувати його на державному рівні, і буду все робити для того, щоб ви відчували підтримку, мали бюджети розвитку, щоб за рахунок ваших коштів не вирішували проблеми містян»,- такий альтернативний шлях рішення запропонував нардеп, аби уникнути нераціонального і недоцільного для селян об’єднання з райцентром.

Тому депутати дійшли висновку, що надалі спільно з сільською громадою розроблятимуть єдину ОТГ в межах Золотоніського району, яка була б спроможною і самодостатньою, сприяла розвиткові сіл, а не їх занепаду – саме така справжня мета реформи децентралізації.