blankПід час засідання 13-ої сесії Черкаської облради депутати звернулися до керівництва держави щодо якіснішого вивчення історії у школах. У відповідному зверненні вони акцентували увагу на необхідності запровадження поглибленого вивчення історії й культури України та рідного краю в закладах освіти, інформує пресслужба облради.

Депутати таке рішення підтримали і колегіально звертаються до ВРУ та Кабміну щодо:

– внесення змін до програм з предмета «Історія України» у закладах загальної середньої освіти, зокрема збільшення часу на вивчення дисципліни – до 3-ьох годин на тиждень (на разі – 1-1,5 год). Також варто передбачити обов’язкові години на вивчення розділу «Історія рідного краю»;

– внесення предмету до числа обов’язкових для здачі під час ДПА та ЗНО;

– запровадження вивчення історії  України та української культури як обов’язкової дисципліни із чітким визначенням кількості кредитів та форми контролю в закладах фахової передвищої та вищої освіти;

– доповнення стандартів вищої освіти переліком компетентностей випускників, які забезпечать стабільний характер вивчення історії України та інших суспільно-гуманітарних дисциплін у закладах вищої освіти.

У тексті звернення зазначається, що «Історія України» – фактично єдина навчальна дисципліна, яка, маючи великий виховний потенціал, формує національну свідомість дітей та молоді в умовах інформаційно-ідеологічного тиску. Тому в системі загальної середньої освіти «Історія України» – це базовий предмет, який має перебувати на рівні з вивченням української мови.

Враховуючи це, починаючи з 5 класу, вивчення історії повинно бути не епізодичним (розбито за темами), а цілісним курсом, що потребує збільшення кількості годин для його вивчення.  При цьому розділ «Історія рідного краю» має особливе значення для глибошого усвідомлення учнями історії України, тому його вивчення також має бути обов’язковим.

Що стосується закладів вищої освіти, то вони остаточно формують загальне уявлення про історичний процес на українських землях від найдавніших часів до сьогодення, основні тенденції історичного розвитку, роль та місце України в контексті загальноєвропейської історії, завершують етап формування громадянської позиції. Тому викладання історії та культури України в закладах вищої освіти є чи не єдиним засобом впливу на національну свідомість студентської молоді.