Для програми Нової української школи на Черкащині вперше із 2018 року держава затримує субвенції. Про це Суспільному повідомив керівник Управління освіти області Валерій Данилевський.

Із його слів, у попередні роки гроші надходили у квітні-травні, нині ж є ризики, що першокласники розпочнуть новий навчальний рік за старими партами і без необхідних методичних матеріалів, оскільки державну допомогу сумою 45,7 мільйонів гривень Черкащина досі не отримала.

Нині батьки допомагають облаштовувати кабінети для першокласників.

Зі слів директорки Черкаської школи №28 Тетяни Скорик, навчання для першокласників розпочнеться вчасно і на належному рівні, але, вірогідно, за старими партами: “На меблі нам виділено більше 100 тисяч. Їх закупівля – тендерна процедура. І навіть якщо кошти надійдуть у кінці липня, то поки ми проведемо тендер, це буде кінець серпня або початок вересня. До того ж, це будуть робити усі школи, тому доведеться ставати в чергу на придбання меблів, оскільки вчасно всім не зроблять. Та й меблі прийдуть із запізненням”.

Директорка зазначила, що старі двомісні столи якісні, але стандарти НУШ передбачають інші меблі: “Парти, які у нас є, досить якісні, хороші, але за рекомендаціями нової української школи, мають бути одномісні парти і на кожен стільчик. Напевно, доведеться розпочати за цими партами і чекати нові”.

За вимогами, парти першокласників повинні легко переміщуватись: “Одномісні парти дуже мобільні. Оскільки діти не можуть довго сидіти на одному місці, учитель постійно змінює розташування парт. Їх можна об’єднати в коло, у групку по чотири особи, можна посадити дітей одне навпроти одного”, – розповіла Тетяна Скорик.

Кабінети також повинні бути забезпечені необхідним методичним обладнанням для проведення уроків: глобусом, мікроскопом, геометричними фігурами, скельцями та іншим. Проте, за словами Валерія Данилевського, цього року освітню державну субвенцію для нової української школи вперше затримують і станом на 19 липня гроші не надійшли в область.

“Черкащина має отримати 45,7 мільйонів гривень. Ця субвенція розбивається на помісячні надходження, щоб ми могли знати, скільки ми щомісяця будемо направляти в громади. Нібито наше міністерство узгодило з Мінфіном цю помісячну розбивку. Як тільки нам вона буде повідомлена, ми поінформуємо громади і вони зможуть оголошувати тендери на проведення закупівель”, – повідомив Валерій Данилевський.

У відповідь на інформзапит Суспільного, Міносвіти повідомило, що “найближчим” часом Мінфін затвердить помісячний розподіл коштів та доведе його до Держказначейства. Опісля гроші надійдуть в регіони. Конкретних дат не назвали.