За тіньовими схемами договору емфітевзису було продано більше 2 мільйонів земель сільськогосподарського призначення. Про це повідомив уповноважений Президента України з земельних питань Роман Лещенко, пише сайт 18000.

– Ми маємо ситуацію, коли питання земельної реформи в Україні стає все більш актуальним. Воно не є позицією щодо продажу землі, втрати, відчуження. Позиція президента – це наведення порядку. За ці 18 років, з моменту ухвалення Земельного кодексу України, довели до того, що українську землю розбазарюють. В Україні існує сірий, тіньовий ринок землі, – говорить Лещенко.

Наводить факти: за останні кілька років в Україні по тіньовій схемі договору емфітевзису перепродано більше 2 мільйонів гектарів землі сільськогосподарського призначення.

– У системі, коли держава в особі чиновника Держгеокадастру з 2012 року розпоряджається державними землями призвело до того, що цей процес перестав бути контрольованим, – говорить Лещенко. – Держгеокажастр більше не буде в нашій країні розпоряджатися землями українського народу. Дайте кілька місяців. Це буде виключно сервісна служба.