29 вересня у Всесвітній день серця в черкаському сквері «Юність» фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб спільно з медичними працівниками КНП «Другий Черкаський міський центр ПМСД»  провели виїзну сесію здоров’я.

Головна ціль такого заходу – привернення уваги містян до серцево-судинних захворювань та методів їх профілактики.

У «Містечку здоров’я» усі охочі мали змогу виміряти тиск та дізнатися про перші ознаки хвороб із серцем.

Черкащанка Алла постійно слідкує за своїм артеріальним тиском, адже два роки тому виявила, що схильна до його підвищення.

«Важливо знати свій тиск, бо це – запобігання серцево-судинним захворюванням», – поділилася з нами своїм життєвим досвідом пані Алла.

Як зазначила одна з найвідоміших у Черкасах громадських діячок Ольга Касьянова, яка відвідала захід, вона з тих людей, які роблять регулярні чек-апи свого здоров’я:

«Я ходжу і здаю всі аналізи, раз на рік роблю УЗД органів і тиск тримаю на контролі. Адже нещодавно стикнулася з такою проблемою як запаморочення. Тоді я знову «зміряла середню температуру по палаті» і зрозуміла, що все-таки за тиском треба слідкувати».

Щороку в Україні через серцево-судинні хвороби помирає близько  півмільйона громадян.

«Серед населення Черкаської області найбільш поширені хвороби системи кровообігу – гіпертонічна хвороба, інфаркт міокарда, інсульти. Але цим хворобам можна запобігти. Для цього потрібно знати свій артеріальний тиск, рівень холестерину, дотримуватися принципів раціонального харчування, відмовитися від шкідливих звичок, як-то куріння, вживання алкоголю», – зазначив лікар відділу епіднагляду та профілактики неінфекційних захворювань Черкаського обласного ЦКПХ Анатолій Ілляшенко.

Фахівці обласного ЦКПХ поширили інформаційні матеріали стосовно основних принципів профілактики захворювань серця серед відвідувачів акції.

Місяць здоровʼя серця, що розпочався 29 вересня, триває. Тож такі виїзні сесії здоров’я проходитимуть і надалі у громадах області.