Жінкам не потрібно нагально звертатись до територіальних центрів комплектування. Цього року триватиме перехідний період. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

“Зараз ведеться робота над спрощенням порядку постановки на облік, вивчається питання пріоритетності професій споріднених з військово-обліковими спеціальностями. Тож, будуть зміни про які Міноборони обов’язково повідомить. Штрафів протягом 2022 не буде. Зараз це питання також вивчається на предмет можливих змін. Також опрацьовується питання спрощення всіх процедур постановки на облік – як чоловіків, так і жінок. В тому числі і «цифровізація» тих процесів, які технічно можливо перевести в онлайн”, – написала посадовиця.

Нагадаємо, раніше на сайті президента була зареєстрована петиція про скасування наказу Міністерства оборони України щодо розширення переліку спеціальностей жінок, які підлягають військовому обліку. Вона набрала понад 25 тисяч голосів. Причиною обурення став наказ з переліком понад 100 професій, що зобов’язує жінок цих професій стати на облік військовозобов’язаних.