Днями до Смілянського лісництва завітали студенти Черкаського державного технологічного університету, які опановують у вищому навчальному закладі спеціальність “Лісове господарство”.  Цього року відбувся перший набір студентів – і вже третій місяць восьмеро майбутніх лісівників натхненно вивчають лісогосподарську справу.

Разом зі своїм викладачем Віктором Сичем юнаки та дівчата приїхали на практичне заняття до Смілянського лісництва та поринули у щоденні виробничі реалії лісівників.

Зустрів гостей лісничий Смілянського лісництва Олексій Островський, який і провів зі студентами навчальне заняття, ознайомив з роботою підрозділу, його структурою та головними напрямками роботи. Також долучилися до бесіди із студентами головний лісничий Денис Івлєв і керівник шкільного лісництва Надія Мінченко.

Олексій Островський розповів студентам про вирощування декоративних культур, яким лісництво займається вже 15 років. Студенти побували на розсадниках та в теплицях із різноманітними декоративними культурами, а також у торгових павільйонах Центру реалізації декоративного посадкового матеріалу, у яких представлено широкий асортимент для продажу.

Як зазначив лісничий, кожний повноцінний саджанець починається із крихітного живця, який за кілька років проходить усі необхідні етапи для повноцінного росту. У теплиці, де закладені близько 30 видів живців декоративних рослин, підтримується постійна волога за допомогою системи «Туман», що працює погодинно, в автоматичному режимі.

У Смілянському лісництві з гостями також поділилися досвідом вирощування сіянців дуба звичайного із закритою кореневою системою, котре вже багато років практикують, розповіли про переваги такого методу та майже стовідсоткову приживлюваність у відкритому грунті.

Майбутні лісівники відвідали навчальний клас шкільного лісництва, де познайомилися із навчальним планом школярів, темами теоретичних і практичних занять, дослідницькими проектами, здобутками учнів на різноманітних конкурсах та трудових акціях – про що красномовно говорили численні дипломи та грамоти.

Гості також побували на нижньому складі – саме сюди надходить деревина із усіх лісництв,  тут відбувається її розвантаження та завантаження у вантажівки і вагони, сортування і штабелювання.

Спілкування із досвідченими лісівниками додало юнакам і дівчатам впевненості у правильному виборі майбутньої професії, а цікаве і захоплююче заняття поповнило скарбничку практичних знань.

Повідомляє Прес-центр ДП «Смілянський лісгосп».