У 2023 році на святкування юдейського Нового року до Умані планують приїхати близько 30 тисяч хасидів. Торік, у 2022 році, було 23 тисячі паломників. Про це йдеться в сюжеті “ТРК Умань”, інформує Суспільне.

Орієнтовну кількість хасидів, які планують відвідати Умань на Рош га-Шана, назвав під час зустрічі міської влади, силових структур та посадовців Ізраїля Надзвичайний та Повноважний Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський.

“Цьогоріч ми очікуємо на понад 30 тисяч наших громадян. Традиційний захід відбуватиметься у складних умовах, під час війни, тому хочу подякувати місцевій владі за допомогу, яку вона надає, щоб убезпечити людей”, — зазначив він.

Своєю чергою міська голова Умані Ірина Плетньова зазначила, що через воєнний стан міська влада не мож гарантувати безпеку всім паломникам:

“Була створена комісія щодо підготовки укриттів у мікрорайоні паломництва. На ту кількість паломників, які планують приїхати цього року, ми не маємо змоги забезпечити безпечне перебування у цьому мікрорайоні. Після перевірки ми розуміємо, що можемо запропонувати перебування не більше як 12 тисяч 566 людей. А це, крім паломників, ще й обслуговуючий персонал”.

У 2023 році іудейський Новий рік відзначатимуть із 15 по 17 вересня. У Черкаській ОВА просять паломників утриматися від поїздки на Рош га-Шана. Пояснюють небезпечністю перебування в Україні, враховуючи війну, регулярні масовані обстріли та можливі провокації з боку Росії.