Драбівська лікарня фінансовоспроможна і її не приєднуватимуть до інших медзакладів. Про це повідомила Суспільному голова тамтешньої громади Світлана Орел. Лікарня обслуговує понад 33 тисячі населення, але згідно з рішенням Черкаської обласної військової адміністрації не втрапила до проєкту спроможної мережі медзакладів Черкащини.

У Драбівській лікарні приймає пацієнтів офтальмолог, уролог, хірург, терапевти, психіатр та нарколог. Наявне також стаціонарне відділення на 120 ліжок. А також паліативне та хоспісне відділення для тяжкохворих. Діє флюорографічний кабінет і лабораторія. Півтора року тому сюди придбали нове обладнання, що дозволяє проводити чимало аналізів, розповіла біохімік Віта Плиска.

Обслуговує Драбівська лікарня понад 33 тисячі людей, та до проєкту спроможної мережі медзакладів Черкащини не втрапила. Тому лишиться лікарнею громади, пояснила директорка закладу Світлана Бойко:

“Відповідно до нинішнього законодавства, спроможна мережа повинна включати лікарні загального типу, які обслуговують понад 40 тисяч населення. Таким чином наша лікарня залишається клінікою громади Черкаського округу Золотоніського кластеру. Входження в спроможну мережу – це план нашого МОЗу щодо включення закладів у план закупівель високовартісного обладнання. Оскільки наша лікарня не виконує високоспеціалізовані дослідження чи хірургічні втручання, ми не претендуємо на те, щоб нам закуповувалося централізовано високовартісне обладнання. Тому я вважаю, що ми будемо фінансуватися так, як і до цього”.

Торік бюджет лікарні був 54 мільйони 800 тисяч гривень. 46 мільйонів отримали від НСЗУ, сім мільйонів спрямувала Драбівська громада та ще заробили 1,8 мільйона завдяки платним послугам. Цих грошей вистачило, аби забезпечити зарплатнею всіх працівників медзакладу, закупити необхідне обладнання та зробити ремонт укриття.

“На сьогодні у нас укладений договір на 11 пакетів та очікуємо підписання ще одного договору на 12 пакетів. Ми залучаємо багато коштів спонсорських, маємо багато гуманітарної допомоги”, — зазначила Світлана Бойко.

Лікарня на балансі Драбівської громади із 2020 року. За словами голови ОТГ Світлани Орел, відтоді щороку спрямовують гроші на комунальні послуги та харчування пацієнтів. Утримувати заклад зможуть і надалі:

“Ми на сьогодні утримуємо лікарню, тобто ми не приймаємо рішення про передачу або приєднання до іншої лікарні. Ми вважаємо, що спроможні утримувати лікарню. Є багато питань щодо подальшого фінансування, але на сьогодні напрацьовані напрямки щодо залучення додаткового фінансування для даної лікарні”.

Пацієнти ж деталі медреформи не з’ясовували, та головне, щоб лікарня продовжувала працювала так само як і зараз.