Дружини чотирьох загиблих черкаських спецпризначенців просять Володимира Зеленського присвоїти посмертно звання Героїв України їхнім чоловікам. Відповідну петицію зареєстрували на сайті Президента, пише сайт “Про все“.

Капітан поліції Прудкий Олег Вікторович, капітан поліції Сагайдак Віталій Миколайович, старший лейтенант поліції Бойко Олександр Васильович та лейтенант поліції Дяченко Станіслав Вікторович загинули наприкінці травня минулого року внаслідок ворожого ракетного удару. Вони були бійцями елітного полку Національної поліції «Сафарі», який виконував бойові завдання на території Київської, Харківської й Сумської областей.

Незадовго до трагедії, спецпризначенців передислокували у Запорізьку область для виконання бойового розпорядження начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України з метою проведення пошуково-ударних та штурмових дій. Проте позиції дислокування спецпризначенців були передані ворогу.

У ніч з 21 на 22 травня 2022 року внаслідок точного удару ворожих ракет по Запорізькій області загинуло 23 спецпризначенці «КОРД». Серед них було і четверо черкаських правоохоронців.

“Насправді війна для наших чоловіків розпочалася у 2014 році. Вони неодноразово перебували у складі сил і засобів, які залучалися до проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей. Ми, дружини КОРДівців Черкащини, неймовірно пишаємось нашими чоловіками, діти – татами, батьки – синами, їх хоробрістю, відвагою та патріотизмом. Адже не кожен зможе багато років поспіль на поліцейській службі стояти з побратимами пліч-о-пліч, не боячись за своє життя, рятувати інших та мужньо боротися за свободу своєї країни”, – пише авторка петиції Ольга Сагайдак.

Наприкінці 2022 року загиблих КОРДівців посмертно відзначено медалями «За Жертовність та любов до України» від Православної церкви України та відзнакою «Захисник України – Герой Черкас» Черкаської міської ради. Відповідно до Указу Президента України від 27.12.2022 року № 891 Олег, Віталій, Олександр та Станіслав нагороджені орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Станом на 14.00 годину, 12 вересня, під петицією вже проголосувало 2970 осіб із 25 тисяч необхідних. До кінця збору підписів залишилося 90 діб.