Погрози, фізичний тиск та постійний терор. Так пів року живуть кілька мешканців будинку на Гуржіївській, 30. Сергій Сологуб, голова новоствореного ОСББ, реєстрацію якого нині скасовують у судовому порядку, вдається не лише до психологічного тиску, а й фізичного, повідомляють у “Новій якості”.

Мешканка будинку пані Нікітіна минулої середи, 5 травня, вирішила зняти відео з цуценям на траві навпроти під’їздів будинку. Каже: там, де постійне місце паркування власного мікроавтобуса голови ОСББ. Фільмувала якраз за його автомобілем. Та в процесі вона помітила, як чоловік біг просто на неї. Спочатку почула погрози і лайку: “Пішла звідси. Ти вигулюєш своїх псів. У моєму домі псів не буде. Я твій розплідник винищу”. Від почутого жінка була шокована. Потім, за словами мешканки, свою фізичну агресію він спрямував на собак.

–  Це страшне видовище, коли дорослий чоловік на очах у двох малолітніх дітей, що гуляли поруч з батьками, намагається ногами розчавити трьох крихітних собак. Спочатку він намагався вдарити їх, але вони розбіглися навсібіч. Коли не вийшло дістати їх ногою, він схопив спиляну гілку, товщиною з мою руку, махав нею на собак, але не вцілив, а потім кинув цією палицею по них, на щастя, ці крихітки встигли ухилитися. Це викликало ще більше агресії. Він наступив мені на ногу так, що я  не могла зрушити з місця. Далі схопив мене, жінку з інвалідністю, міцно за шию і стискав. А потім однією рукою, він же майстер східних бойових мистецтв, заламав руку. Врятував мене сусід, який гуляв біля під’їзду з дитиною. Він почав кричати: «Відпустіть жінку» і той трішки відступив, – пригадує пані Нікітіна. – На мене в житті ніхто не піднімав руку! Я ніколи не ходила із синцями. Чому зараз я маю потерпати від того, кому із власного карману плачу зарплату. Це парадокс.

Увесь цей час жінка стояла з телефоном у руках, бо ж знімала відео до інциденту. Коли голова ОСББ помітив мобільний, то намагався розламати апарат із криками: «Я зламаю його тобі навпіл», вигинав в інший бік. Коштовний телефон мешканка придбала 1 травня, йому було менше тижня, як він перестав працювати через дії нападника. Жінка звернулася у магазин, в якому купувала мобільний. Саме дефектні порушення призвели до збою, сказав майстер.

– Чому він намагався його зламати? Бо тільки в той момент, коли відпустив мене після реакції сусідів, до нього дійшло, що телефон знімав увесь цей час відео. З вікон знімали його жорстокі дії і сусіди. Сподіваюся, що на напад на відео належним чином відреагують правоохоронні органи та прокуратура, – додає пані Нікітіна.

Поки вона йшла до під’їзду після побоїв, її супроводжували крики, погрози фізичної розправи та поліції. Правоохоронців Сергій Сологуб так і не викликав. Тому жінка зробила це самостійно. Після удушення в неї був приступ астми, на допомогу прийшла онкохвора мама постраждалої, яка живе поруч. На виклик приїхали патрульні, які зафіксували факт нанесення ушкодження (згодом на шиї жінки з’явився синець) та дій чоловіка. Далі справою займається дільничний інспектор.

До речі, поліцію пані Нікітіна викликала і взимку. Чоловік самовільно перекрив теплопостачання. У ТЕЦ повідомили, що поломки не фіксували, про що він спочатку заявляв у присутності поліції. А потім просто дав тепло і конфлікт вирішився при патрульних.

Так вже пів року з моменту ідеї створення ОСББ жінка зазнає постійного тиску. Усе тому, що одного разу попросила кошторис витрат ОСББ, аби проаналізувати ефективність такої форми управління будинком.

– Тариф менший не набагато. Із 23 тисяч фактично половина йде на його дві мінімальні зарплати: як голови ОСББ і як двірника. За що ремонтувати, міняти комунікації, модернізувати будинок? Там же нічого не лишається. Зараз люди не знають, куди платити, чекають, коли справа якось вирішиться, – додає жінка. – Він розповсюджує плітки, «натравлює» одне на одного сусідів. А під його тиск потрапляють ті, хто колись попросив звіт по роботі, чи ж кошторис витрат, якого жоден з мешканців нашого будинку досі так і не побачив.

Істрія пані Нікітіної не поодинока. Інша мешканка Юлія (за проханням жінки прізвище не називаємо) заявила позов про скасування реєстрації ОСББ.

-У нас тече дах із п’ятого поверху до нижнього. Постійно доводиться через сирість виводити грибок. Ми давно зробили заявку в управлінську компанію “Нова якість”, яка нас обслуговує, аби у будинку виконали поточний ремонт даху. Місяць тому підійшла наша черга на виконання робіт. Коли приїхали робітники, самопроголошений голова ОСББ викликав поліцію, поводив себе некоректно, не пускав людей працювати, – розповідає пані Юлія. – Він кричав моїй мамі: “Якщо ви вилізете на дах, я вас із нього скину”. Простягав руки до неї. Я не вважаю, що ми робили щось кримінальне. І зважаючи на його реакцію та вчинки я не хочу, аби такий голова працював. Він погрожує мені і моїй сім’ї, я хвилююся за своїх дітей, погано себе почуваю, зараз на крапельницях.

Перше підготовче судове засідання у справі за позовом пані Юлії відбулося 7 травня. Вона та частина мешканців цього будинку сподіваються на скасування реєстрації ОСББ та припинення цих “війн”.