Дві громади за два дні: на Смілянщині Носачів і Ротмістрівка перейшли до Православної церкви України. Про це на своїй сторінці у “Фейсбук” написав смілянський нардеп Сергій Рудик.

Громади прийняли таке рішення услід за селом Костянтинівки, яке першим в районі перейшло до Православної церкви України.

У місцевих ЗМІ повідомляють, що парафіяни церкви Різдва Пресвятої Богородиці у Носачеві, де священиком отець Стефан, практично одноголосно визначилися з тим, аби перейти із юрисдикції УПЦ Московського патріархату до Православної церкви України.

«На загальних зборах громади в приміщенні церкви були присутні 51 прихожанин, зокрема, й 12 уповноважених, які напередодні здійснили опитування жителів нашого села та представляли їхні інтереси на зборах», – розповідає сільський голова Носачева Віктор Кравченко.

Він каже, що під підпис було опитано 335 односельців і лише близько 20 опитаних не визначилися, або не мали бажання її висловлювати та проігнорували збори. Враховуючи думку всіх бажаючих висловитися та присутніх на зборах громади й було прийнято рішення перейти до Православної церкви України.

Наступного дня таке ж рішення прийняла релігійна громада Ротмістрівки, яка ще раніше висловлювала бажання перейти.

У коментарях під дописом Сергія Рудика жителі села Сунки також питали поради, як їм здійснити перехід своєї громади.

“А в Сунках настоятель храму сказав, давайте почекаємо, пройдуть вибори, тоді будемо вирішувати. Поділіться, як ця подія відбулася в Ротмістрівці і Носачеві, вирішували на сходках сіл, чи прихожан? Хто ініціював збори? Хто займався опитуванням жителів? У нас це питання обговорювалось на сесії сільської ради, і я особисто розмовляла з настоятелем храму, його відповідь була такою. А депутати запропонували провести сходку, хоча ніхто не знає процедури переходу”, – написаа жителька Оксана Бас.

“Якщо за справу візьметесь, то все вийде”, – відповів жінці нардеп і надав документи, які готували в Носачеві.