У черкаському зоопарку мешкає чотири особини видр: два самця і дві самиці. Як правило, в природі, видри річкові ведуть поодинокий спосіб життя, утворюючи пари лише на період розмноження. Проте тутвдалося сформувати дві стабільні сімейні пари. Перша пара це Ріккі та Умка , і друга пара – Оскар та Ріккі. Розповіли у пресслужбі зоопарку.
На даний час, тварини є статевозрілими і готовими до парування. Шлюбний період цих тварин відбувається протягом року, але є ще декілька факторів, які позитивно впливають на парування видр: достатня кількість харчових ресурсів (риба, ракоподібні, земноводні), наявність чистої води з густою рослинністю, що є безпечним укриттям для матері і малюків видри, та інколи погодні умови можуть впливати на сезон парування (щоб було достатньо їжі, і тепліші умови для виживання дитинчат).
Вагітність видри триває приблизно 60-75 днів, але через ембріональну діапаузу (затримка імплантації ембріона) вона може тривати 180-365 днів.
Через це, визначити коли розпочалася вагітність самиці дуже складно. Але все ж таки деякі зміни в поведінці можуть вказувати, що самиця є вагітною. Тварина їсть більше, щоб накопичити енергію для виношування та вигодовування приплоду. Вона стає менш активною, більшість часу проводить в укритті або ж норі, тримається осторонь, уникає контактів з іншими видрами, особливо самцями. Готуючись до народження малят, самиця вистилає своє лігво сухою травою, мохом та хутром. Видра народжує від одного до чотирьох дитинчат. Вони народжуються сліпими та безпорадними, вагою приблизно 100 грамів. Після пологів самиця видри залишається у норі доглядати за малюками і майже не виходить на полювання, поки вони не зміцніють. Оченята відкривають приблизно через 30 – 40 днів. Мати годує їх молоком до 3 – 5 місяців, а навички полювання видренята набувають до річного віку. Самець видри не бере участі у вихованні потомства.
КОМЕНТАРІ