В Умані в оранжереях — ровесницях дендрологічного парку “Софіївка”, ростуть п’ять двохсотрічних сагових пальм, мандарини та кумквати. Перші цеглини оранжерей були закладені за часів польського магната графа Потоцького, розповіла Суспільному завідувачка кафедри садово-паркового господарства уманського національного університету садівництва Юлія Величко.
Студенти університету садівництва в оранжереях проводять наукові спостереження, розповіла студентка-третьокурсниця Ангеліна:
“На території оранжереї Уманського НУС є дуже велика кількість тропічних рослин, ми можемо приходити сюди, допомагати нашій кафедрі. Серед видів тут є ківі, мушмула, дуже багато є видів сукулентних рослин, наприклад агава і різні кактуси, фікусове дерево, також гранатове дерево, інжир”.
Студентка третього курсу Анна Цвітницька додала, що також там вчаться вирощувати рослини:
“Це нам допомагає наочно вивчати рослини, дивитися на їхню будову, допомагає їх пізнавати. Пробували ківі вирощувати з насіння — вийшло. Його дуже легко вирощувати, тому всі можуть це зробити”.
Оранжереї, що нині належать Уманському національному університету садівництва були збудовані за розпорядженням графа Станіслава Потоцького — магната Речі Посполитої, засновника парку “Софіївка”, розповідає завідувачка кафедри садово-паркового господарства Юлія Величко.
“Їхня конструкція збереглась, є пічне опалення, таке як воно було колись. Температурний режим зимовий тут підтримується доволі високий, до 22 градусів мінімум”.
У тропічному комплексі зростають найстарші рослини, додала пані Юлія:
“У тропічному оранжерейно-тепличного комплексу зростають найстаріші представники, які збереглися за давніх часів, їм уже по двісті років. Одна з таких — це сагова пальма, їх п’ять штук у нас в оранжереї”.
Тут студенти університету розмножують такі види рослин, які не поширені на території України:
“Тут ми продовжуємо збирати і доглядати рослини субтропічного поясу, які не зростають у відкритому ґрунті, тут представлені види плодових, малопоширених культур, а також субтропічні. Є пальма фінікова, є у нас також декілька рослин інжиру, є гранати, є мушмула. Бамбук, він звісно відрізняється від бамбука, який зростає в його природному ареалі поширення. Також у нас є висаджені рослини ківі, зараз вони знаходяться на початку відновлення вегетації, є маленькі листочки, надалі буде відбуватися квітування і плодоношення. І є декілька рослин хурми”.
Колекція цитрусових, додала Юлія Величко, зібрана в окремій оранжереї – лимонарії:
“Переважно це лимони, також є мандарин, є кумквати. Цікавим є те, що тут на рослині одночасно можуть квітувати квіти і в тому числі знаходитись плоди, які дозрівають або дозріли, все це відбувається одночасно”.
КОМЕНТАРІ
В Черкасах "народні мародери" так присмокталися до годівниці, що їх відірвати від неї можна тільки силою.
Черкаська облрада – єдина в країні, де за час скликання не змінився склад депутатського корпусу · 2 days ago
Цікаво, а скільки отримали чиновники з міської ради за те, що вже багато маршрутів віддали ОДНОМУ перевізнику? Ці дебіли не розуміють, що цього робити не можна? І де у перевізника така кількість...
Ще один маршрут у Черкасах отримав нового перевізника · 4 weeks ago
А скільки ж мишей та крис згоріло оце так!!!!
Через необережне поводження з вогнем в пожежі загинуло два кролі · 4 weeks ago
Бажаю успіхів. Можу допомогти, не знаю адреси.
Завели господарство та заклали сад: подружжя переселенців почало на Черкащині нове життя · 1 month ago
залу...ний і зелу...а два вилупки!
“Нові безпекові альянси як альтернатива світовому порядку диктатур…” – Валерій Залужний · 2 months ago
Молодці. Низький уклін за Вашу відвагу. Будьте здорові, живіть довго і щасливо.
Команда МСК "Дніпро" - володарі Кубка "Дніпро Честь" з волейболу сидячи - "ДЗВІН" · 2 months ago
Я бачив цю Пантеру в тому музеї.
Втонувши на Черкащині, німецький танк “Пантера” став… скарбом (Фото) · 2 months ago
Сподіваємось, що так)
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 2 months ago
Я хотів би поцікавитись чи буде далі розвиватись історія Залізняка ? Бо тема дуже цікава
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 2 months ago
Ё...ый карась.
Карась звинуватив переселенців, що ті не звикли платити за тепло · 2 months ago