З 27 червня 2022 року Укрзалізниця скасувала рейси поїздів №6001, 6002, 6003 і 6004 сполученням «Гребінка-Золотоноша». Для багатьох жителів Золотоніщини це стало прикрою звісткою, адже дизель поєднував два важливих залізничних вузли – Гребінка і станція ім. Тараса Шевченка, а також давав можливість жителям віддалених сіл безперешкодно доїжджати до обласного та районного центрів. Багато сіл не мають автобусного сполучення, і люди й досі долають відстані пішки чи покладаються на везіння. Крім того, рейс був важливим для незахищених верств населення: пенсіонери мали пільговий проїзд у транспорті. Розповідає сайт Золотоноша.City.

Мама жительки Золотоноші Марії Васильченко проживає у селі Рождественське. Щоб відвідати рідну людину, жінка зазвичай користувалася поїздом, доїжджаючи до станції Верхня Згар. А потім сідала на велосипед, який брала з собою, і долала на ньому п’ять кілометрів до свого села.

— Я дуже рада, що буде ходити дизель-поїзд! У селах Верхня Згар та Павлівщина, біля Рождественського, взагалі не ходить ніякий транспорт. І для людей дуже важливе курсування дизелю: для них це єдиний вид зв’язку, якщо треба доїхати до Золотоноші чи Черкас. Інший варіант йти 10 кілометрів до Драбова, щоб сісти на автобус. Проте з поїздом більша впевненість, є чіткий графік і селяни розраховують на певний час, а маршрутка може не приїхати чи обламатися, – пояснює Марія Іванівна.

За словами начальника станції «Золотоноша-1» Нелі Трубецької з 17 січня довгоочікуваний приміський дизель-поїзд почне курсувати звичним маршрутом з 1 вагоном, щоб дослідити пасажиропотік.

З Гребінки поїзд відправлятиметься о 06:15, у Золотоношу прибуватиме о 07:38. З районного центру відправляється о 09:24, а прибуває у Гребінку о 10:45. Другий поїзд відправляється з Гребінки о 13:40 і прибуває до нас о 15:02. Тут стоїть 3 години 16 хвилин, а о 18:18 відправляється на Гребінку і прибуває на місце о 19:40. Рух дизеля запланований щоденно.