Державний екологічний контроль – це не лише здійснення перевірок суб’єктів господарювання, виявлення випадків браконьєрства на водоймах, а й встановлення дотримання вимог природоохоронного законодавства на місцях торгівлі, де може здійснюватися продаж заборонених знарядь лову тощо. Повідомив на Фейсбуці Начальник управління екологічного нагляду Олександр Позняков.

На виконання доручення Голови Держекоінспекції України спеціалістами Держекоінспекції Центрального округу спільно з працівниками Національної поліції проводяться перевірки з виявлення випадків торгівлі незаконних знарядь лову та контрабандної продукції (осетровою рибою та її ікрою).

Так, 13 лютого 2020 року у ході проведення рейдової перевірки ринку, що знаходиться на території бази ОПС у м. Черкаси, державними інспекторами виявлено незаконний продаж заборонених знарядь лову – сіток, довжиною 70 м кожна та складено 2 протоколи про адміністративну відповідальність за ч.1 ст. 85-1 КУпАП «Виготовлення, збут чи зберігання заборонених знарядь добування (збирання) об’єктів тваринного або рослинного світу, а також збут незаконно добутої продукції», які будуть направлені до суду. Заборонені знаряддя лову вилучені.

blank

Нагадуємо, що порушення вимог ч. ст. 85-1 КУпАП тягне за собою відповідальність з накладенням штрафу від 153,00 грн. до 357,00 грн. з конфіскацією цих знарядь, матеріалів та засобів для їх виготовлення.