В Україні ціни на цибулю продовжуватимуть зростати до осені через дефіцит цього популярного овоча. Про це повідомив експерт із аграрних питань Михайло Апостол. За його словами, також на ціну цибулі в Україні вплинула погода, особливо в осінній період, пише УНІАН.

“В Україні використано майже всі запаси цибулі і зараз триває пошук для закупівель на зовнішніх ринках”, – зазначив Апостол.

Він повідомив, що країни Європи також перебувають у пошуку нових ринків для закупівлі цибулі, що призвело до подорожчання цього овоча.

“Україна – не єдиний покупець цього овочу, оскільки в Європі через посуху цибуля теж не вродила. Європа, яка постачала цибулю з Польщі та Нідерландів, зараз теж у пошуках цибулі, тому на зовнішніх ринках закупівельна ціна на неї досить висока”, – сказав експерт.

Окрім цього, на вартість цибулі в Україні вплинула й окупація Росією південних регіонів, адже 35% цього овоча надходило з Херсонщини.

“Можливо, восени буде незначне зниження цін, коли появляться власні овочі, вирощені у відкритому ґрунті”, – спрогнозував Апостол.