Щороку з настанням холодів через збільшення навантаження на електромережі відбувається зростання дефіциту електроенергії. Адже аби підтримувати тепло та комфорт у своїх домівках жителі зазвичай можуть одночасно вмикати кілька енергоємних приладів. А це може призвести до аварійних знеструмлень. Аби максимально ефективно допомогти енергосистемі нашої країни пройти майбутній зимовий період ПАТ «Черкасиобленерго» просить споживачів відповідально ставитися до споживання електроенергії та дотримуватися правил пожежної безпеки.

blank

Далі до вашої уваги основні правила пожежної безпеки в осінньо-зимовий період:

Не залишайте ввімкнені електронагрівальні прилади на тривалий час – це одна з найпоширеніших причин виникнення пожеж.

Не використовуйте для обігріву житла несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади.

Перед увімкненням обігрівального пристрою переконайтеся, що він не має механічних ушкоджень. Так само не користуйтеся пошкодженими розетками, кабелями чи проводами.

Не ставте електрообігрівач біля завісок або меблів – відстань від пристрою до горючих матеріалів має становити не менше 0.5 м. Так само небезпечно встановлювати нагрівальні прилади на підставки з легкозаймистих матеріалів.

Встановлюйте електричні прилади таким чином, щоб не допускати їх перекидання.

Не вмикайте у подовжувач одночасно велику кількість приладів. Через це може статися перевантаження електромережі.

Для енергоємних приладів обов’язково необхідно передбачити окрему розетку, заборонено використовувати подовжувачі.

Не використовуйте обігрівачі для сушіння одягу.

Не використовуйте відкритий вогонь, особливо – для відігрівання водогінних та опалювальних систем.

Для обігріву будинків, квартир у жодному разі не можна користуватися несправними або саморобними електричними приладами. Не варто залишати їх увімкненими, коли вдома нікого немає.

Подбайте про обмеження доступу дітей до нагрівальних приладів, поясніть їм основні правила електробезпеки, правила користування електроприладами та порядок дій у випадку пожежі.

blank

Задля заощадження електроенергії та раціонального користування споживачі можуть обирати енергоощадні електрообігрівачі. Так, наприклад кондиціонер в середньому споживає 500-1500 Вт електроенергії, що менше, ніж тепловентилятор (2000 Вт) чи інфрачервоний обігрівач (1000-3000 Вт).

Також під час вибору енергоощадних приладів звертайте увагу на клас енергоспоживання. Будь-який електроприлад має на упаковці кольорову наклейку, що інформує про ступінь поглинання ним енергії. Так, найекономніший показник споживання енергії має клас А+++, А ++, А + та А. Найвищий рівень збереження електроенергії А+++, який складає близько 45%.

Товариство переконливо рекомендує споживачам дотримуватись величини договірної потужності, яка прописана в договорі про розподіл електроенергії. Адже у разі відсутності тепло- чи газопостачання найбільше навантаження припадає на внутрішньобудинкові електромережі. У холодну пору року саме недотримання договірної потужності нерідко призводить до аварій у електромережах, що в свою чергу спричиняє відключення світла у будинках, районах та кварталах населених пунктів.

blank

У випадку пожежі негайно повідомте за телефоном «101» пожежно-рятувальний підрозділ. Знання та виконання найпростіших правил пожежної безпеки допоможе уникнути займання та зберегти життя! Бережіть себе та своїх близьких!