Через фінансові негаразди, на комунальному підприємстві «Черкасиводоканал» вимушені ще більше затягнути паски: закупівля матеріальних ресурсів зупинена, працівники беруть відпустку без збереження заробітної плати, також розглядається часткове скорочення.

Це наслідки систематичного недофінансування черкаського водоканалу, що викликане рядом чинників: недосконала тарифна політика, невиконання державою своїх зобов’язань щодо повернення комунальним підприємствам України різниці в тарифах (зокрема, станом на січень 2021 року заборгованість держави перед черкаським водоканалом становить 51 млн грн), суттєві недоліки в діючому законодавстві, несвоєчасне прийняття необхідних для роботи комунальних підприємств законодавчих актів та такі непередбачувані ситуації як аварії на каналізаційних колекторах, ліквідація яких обходиться водоканалу в мільйони гривень. Окрім цього, всесвітня пандемія також добряче вдарила по гаманцю підприємства.

Все це негативно впливає на платоспроможність підприємства. В результаті, КП «Черкасиводоканал» не в змозі своєчасно і в повному обсязі виконувати фінансові зобов’язання перед підприємствами-партнерами, серед яких й ПрАТ «Азот».

Через наявну заборгованість Приватне акціонерне товариство «Азот» звернулося до Господарського суду Черкаської області з позовом про стягнення боргу у сумі 27 млн грн за очистку міських стічних вод з Комунального підприємства «Черкасиводоканал». Підготовче судове засідання відбудеться 9 лютого 2021 року.

Аби найскоріше розрахуватися з кредитором та не допустити блокування рахунків КП «Черкасиводоканал», на підприємстві вживають усі можливі заходи, серед яких, на жаль, й планування часткового скорочення працівників.

Такі жорстокі заходи підприємство вживає для уникнення блокування рахунків через стягнення боргу у примусовому порядку, що може призвести до суттєвого обмеження водопостачання мешканцям міста. Оскільки всі кошти, отримані підприємством за надані послуги, які необхідні для забезпечення водопідготовки та водовідведення (закупівля реагентів, оплата за електроенергію та інше), будуть вилучені для погашення заборгованості.