ФДМУ активно працює над запуском проєкту «Земельний банк». Реалізація цього проєкту  дозволить аграріям отримати доступ до ринку державних сільгоспземель через онлайн-аукціони в електронній торговій системі «Прозорро.Продажі».

Це забезпечить ринкову вартість оренди, яка буде залежати від розташування, якості ґрунту та наявності інфраструктури. Початкова ціна складатиме 12% від нормативної грошової оцінки угіддя.

Фонд уже провів відповідну роботу: здійснив інвентаризацію державних земельних активів; виділив частку, яка належать Фонду; визначив перелік підприємств, землі яких буде виставлено на аукціони оренди в першу чергу.

Загальна кількість державних сільськогосподарських земель наразі оцінена майже в 806 тис. га, з яких перебуває:
– 386 тис. га в управлінні ФДМУ;
– 277 тис. га в Національній академії аграрних наук;
– 99,2 тис. га в Мін’юсті;

Понад 40 тис. га в інших міністерствах.

Голова ФДМУ Віталій Коваль зазначає: «Завдання Фонду — забезпечити прозорий механізм оренди землі через аукціони з рівними правилами доступу — як для малого фермера, так і для потужного підприємства».

Проєкт сприятиме позитивному економічному зростанню, спонукатиме розвиток ринку та дасть появу нових підприємств, які збільшать податкові надходження та створять нові робочі місця.