Офіс Генерального прокурора 24 січня направив до суду обвинувальний акт стосовно особи за фактом незаконного проникнення 04 квітня 2014 року на територію домоволодіння журналіста та учасника «Самооборони Євромайдану Черкаської області» Василя Сергієнка у м. Корсунь – Шевченківський Черкаської області, звідки журналіста було викрадено та в подальшому цього ж дня жорстоко вбито. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Крім того, зазначеному громадянину та ще одній особі інкримінується участь у злочинній організації, яка діяла у період з листопада 2013 року по липень 2015 року на території Київської та Черкаської областей (ч. 1 ст. 255 КК України).

Нагадаємо, убитий Василь Сергієнко був заступником голови Народної ради Корсунщини. Чоловіка викрали із власного будинку 4 квітня 2014 року, а наступного дня його труп знайшли у Виграївському лісі, що за 15 кілометрів від міста. Після того, як з ями дістали тіло чоловіка, побачили сліди страшних катувань: у Василя була повністю розбита голова, перебиті коліна, кілька ножових ран в область нирки, ножове поранення в область серця попереду й кілька ножових в серце зі спини, перерізана шия спереду, перерізана потилиця.

На лаві підсудних чотири людини. Вадим Мельник – обвинувачений у організації викрадення, катування та вбивства журналіста. Він є колишнім начальником охорони народного депутата екс-регіонала Геннадія Бобова. Закатоване тіло Сергієнка знайшли біля бази, пов’язаної з цим депутатом.

Ще один підсудний – Володимир Воронков – обвинувачується безпосередньо у вбивстві журналіста. Роман Недибалюк та Віктор Горбенко, за даними слідства, входили до групи викрадачів. Інший викрадач Валентин Завражин у січні 2018 року вийшов на волю під заставу у 700 тис. грн за рішенням суду.  На початку 2018 року у США був затриманий ймовірний керівник групи викрадачів Андрій Іносов, який перебував у розшуку, але його досі не екстрадували до України. Ще один фігурант справи Федоров – співвиконавець убивства – може бути мертвий, але підтвердження цьому немає, тож він розшукується.

У суді справа слухається майже 4 роки, її неодноразово перекидали з однієї судової установи області в іншу, на разі перебуває в Городищинському та Кропивницькому судах. Активісти переконані, що це робилося з метою затягування справи, оскільки за цей час з-під варти звільнили частину підозрюваних.