Нещодавно у приміщенні Черкаської обласної бібліотеки для дітей відбувся літературно-музичний салон «Наш земляк – Лесь Гомін». Захід був присвячений життю і творчості випускника нашої гімназії Олександра Дмитровича Королевича, який творив під псевдонімом «Лесь Гомін». Розповіли у департаменті гуманітарної політики.

Лесь Гомін – письменник доби Розстріляного відродження, фольклорист, журналіст. Його перу належать збірки оповідань «Контрольні цифри», повісті «Велетень з хворим серцем», п’єси «Маски», романи «Голгофа» та «Люди», останні вийшли після смерті автора. Життя і творчість Леся Гоміна не досліджена повністю, саме тому вона зацікавила вчителів мовно-літературного циклу та їхніх учнів.

У заході взяли участь гімназисти 8 – 11-х класів. В межах салону учні дізналися цікаві факти з біографії видатного випускника, пригадали історію рідної гімназії, декламували вірші та виконали декілька патріотичних пісень.

Серед родзинок творчого вечора був виступ талановитої бандуристки викладачки Черкаської дитячої музичної школи № 2 Олесі Віталіївни Бойко. Народні пісні у її виконанні зачепили найглибші струни душі усіх глядачів.

Справжнім відкриттям для гімназійної родини став сольний виступ вчительки мистецтва Анни Андріївни Борисової, яка виконала дуже чуттєві сучасні українські пісні. Музичне оформлення заходу забезпечила викладачка музичної школи № 2 Оксана Володимирівна Неверковець.

Сьогодні, в часи війни, важливо не тільки пам’ятати нашу історію, а й людей, які творили її. Тому, такими ініціативами учні та викладачі Першої міської гімназії мають на меті підняти з глибин історичної пам’яті постаті справжніх українців.