Півонії вважаються символом багатства, щедрості та великого кохання. Ці квіти виглядають яскраво, пишно і велично, але не вимагають ретельного догляду, тому стають улюбленцями багатьох садівників. Якщо ви теж обожнюєте півонії, то напевно захочете дізнатися про них щось нове і несподіване, інформує Ukr.Media.

Рослина від Пеона

Жителі Греції впевнені, що квітка отримала свою назву від Пеона, який був учнем грецького бога лікування, Асклепія.

За легендою бог сильно розсердився на одного зі своїх підопічних за те, що той став кращим за вчителя, мав більше знань і хотів отруїти наставника. Пеон зміг врятувати молодого чоловіка, а щоб така ситуація не повторилася, перетворив юнака на гарну квітку.

Користь для здоров’я

Багато людей впевнені, що аромат цієї рослини здатний знімати головний біль, полегшувати напади астми і усувати сильну депресію. З цією думкою важко не погодитися.

Якщо просто подивитися на цю чудову квітку, то миттєво піднімається настрій, а усі проблеми зникають. Про п’янкий запах півоній і говорити нічого.

Асоціація любителів півоній у США

У США існує спеціальна організація для любителів цих рослин. Вона заснувала унікальну премію за найкращий сорт півонії у дизайні ландшафту.

Конкурс відбувається таким чином: досвідчене журі дивиться не лише на зовнішній вигляд і красу бутонів, але й визначає, чи гармонійно вписується квітка у навколишній простір.

Рекордсменка за кількістю бутонів

Півонія вважається світовим лідером за загальною кількістю бутонів під час квітнення. На одному кущі можна нарахувати до сотні квіток.

Експерти з’ясували, що діаметр квітів окремих видів півоній здатний досягати 26 см.

Державна квітка у Китаї та Індії

Ця рослина обрана державним символом в Індії та Китаї, оскільки уособлює собою благополуччя та процвітання. У американському штаті Індіана півонії шануються з тієї ж причини.

Багато людей знають, що на дванадцяту річницю весілля рекомендовано дарувати букет саме з цих квітів.

Магічна сила за феншуй

Китайські мудреці переконані, що коріння цієї рослини має особливу силу і здатне привернути удачу до тієї людини, якій його подарували. Тому сушене коріння півонії використовують як талісман, щоб мати успіх у справах і знайти гарну роботу.

Експерти з феншуй кажуть, що півонії мають енергію багатства і творення, тому рекомендується завжди тримати вдома букет цих квітів.

Символ міцного шлюбу

Зараз жодна модна весільна церемонія не обходиться без цих квітів. Їх використовують для виготовлення букета нареченої, а також прикрашають місце проведення свята, адже ці квіти символізують щасливе, безбідне і тривале родинне життя.

Якщо ви міркуєте над вибором рослин для клумби або не знаєте, які квіти подарувати близькій людині на свято, то зверніть увагу на півонії. Їх величезні оксамитові суцвіття і тонкий чарівний аромат передадуть ваші теплі почуття, а ще додатково принесуть у домівку успіх та добробут.