Голова Черкаської ОДА Ігор Шевченко ризикує стати своєрідним рекордсменом, адже вже з’явилась інформація про його імовірну швидку відставку. Нібито, вже й заява написана. Тож виходить, що він із 30 липня до сьогодні покерував областю всього неповних три місяці.

І, хоч сам Шевченко цю інформацію спростовує, по претендентів зайняти його ще тепле крісло не треба далеко ходити, бо це – його нещодавно призначений перший заступник Борис Лебедцов. Тим більше, що після відставки голови ОДА саме його перший заступник має виконувати обов’язки губернатора. А якщо згадати, що Кабмін призначив Лебедцова навіть після того, як сам же перед цим забракував, можна здогадатись, що мова йде про непростого чоловіка.

Як пише на своїй сторінці у «Фейсбук» лідер «Нацкорпусу» Черкащини Дмитро Кухарчук, на подібні посади в ОДА приходять не працювати на благо області, а «вирішувати питання», і цим стрімкий злет Лебедцова можна легко пояснити – потрібна людина для потрібних людей. А Шевченко не настільки «в темі» всіх обласних закулісних розкладів, щоб бути «ефективним».

«Борис Лебедцов – особа дуже цікава та неоднозначна, зі «шлейфом» регіонала та скандальними кураторами», – відзначає Кухарчук.

А далі дописувач аналізує, хто ж став тим «ліфтом» для Лебедцова, який так швидко піднімає його на гребінь черкаського політикуму.

«У 2013 році наш «герой» прославився як політична тушка, злившись під Партію Регіонів з тодішніми колегами по «Фронту Змін» у Черкаській міській раді. За час депутатства прославився типово «регіоналівською» поведінкою та світоглядом, виступав проти перейменування вулиці Енгельса на Чорновола. До слова, не зраджуючи своєму проросійському світогляду, навіть став героєм скандалу в обласній раді у 2017 році, коли під час виступу щодо Дачі Андреєва не перейшов із російської мови на українську і побився через це із «Свободівцем» Юрієм Ботнаром», – нагадує Кухарчук.

Дача Андреєва – колишня резиденція радянського партійного керівництва за кілька кроків від Дніпра у Соснівці перебуває на балансі комунального підприємства Черкаської обласної ради «Готельний комплекс Дніпро». Її неодноразово виставляли на аукціон, намагаючись продати. Також з’являлись ідеї збудувати на тому майданчику великий житловий комплекс. Певний час в.о. директора цього КП був і Борис Лебедцов.

«Фігуру Лебедцова пов’язують одразу з кількома дуже гучними прізвищами, дізнавшись про які, стає зрозуміло, навіщо останньому крісло першого заступника голови ОДА. По-перше, Лебедцова називають дуже близьким до екс-губернатора від БПП Юрія Ткаченка, який, пішовши з посади, не може відпустити важелі впливу в області. «Своя людина» в ОДА – найкраще рішення для Ткаченка. Особливо якщо через цю людину можна вирішувати бізнесові питання», – стверджує Дмитро Кухарчук.

З інших же джерел відомо, що Борис Лебедцов є не просто близьким до Ткаченка, він є членом його родини.

«Артем Культенко, – називає ще одне ім’я Кухарчук. – Новоспечений нардеп від «Слуги Народу», якого в деяких колах називають «київським МАФіозі» та головним покровителем Бориса Лебедцова. Останнього Культенко бачить у кріслі очільника Черкаської області та усіляко просуває цю ідею за закритими дверима високих кабінетів. Пов’язує цих двох персонажів ще й спільний бізнес – транспортна компанія «Кьортіс-груп». Культенко відомий у Києві «покровитель» незаконних МАФів, людина заможна та з сумнівним минулим», – додає дописувач.

«Вочевидь, на новій посаді Лебедцов планує продовжити робити те, що вміє чи не найкраще – розпоряджатись цінними ресурсами області з користю. «З користю», щоправда, не для звичайних жителів міста, а для своїх покровителів. Вочевидь, Черкащину чекає справжня ера земельних та бюджетних махінаторів», – припускає нацкорпусівець.

І найголовніше: інсайдерські джерела часто говорять про розбіжності у поглядах нового очільника області і його першого зама.

Зокрема джерела ТРК «Антенни» стверджують, що Ігор Шевченко повністю усунутий від прийняття будь-яких кадрових рішень.

«Головна мета місцевих бізнес-еліт  – встановлення повного політичного контролю над областю, коли зовнішньо інтелігентні люди у владних кріслах насправді представлятимуть інтереси корумпованих агробаронів. Цікаво, а в офісі президента Зеленського знають про це? І чи бачать, що мимоволі вже дали зелене світло на цьому шляху?» – йдеться у публікації видання.

«Антенна» також нагадує, що Черкащина негативно вирізняється від інших областей країни саме поганими дорогами, високим рівнем корупції, абсолютно бездіяльними поліцією та прокуратурою, що не здатні завершити розслідування розпочатих за часів Порошенка справ. Жодного розкритого замовного вбивства, жодної крапки у низці гучних корупційних справ, де фігурували колишні посадовці області, хоча інформації в тих самих ЗМІ було дуже багато.

І цей статус кво владні «еліти» області спробують зберегти і надалі. А для цього потрібно знову зайняти ключові посади, які довелось залишити після перемоги Зеленського.

Поліна Котова