Голову Черкаської облради Анатолія Підгорного можуть переобрати через сварку депутатів навколо лінійного прискорювача. Нібито через те, що Підгорний категорично не сприйняв позицію Черкаської ОДА, одна частина депутатів вирішили відправити його у відставку, а інша – оголосити недовіру голові ОДА.

Між тим голова Черкаської ОДА Олександр Скічко заявляє, що в нього є певні претензії до голови облради Анатолія Підгорного, але конфлікту між ними немає.

Про це Скічко розповів “18000”, відповідаючи на питання журналіста про його стосунки з Підгорним, у контексті інформації про збір голосів на відставку голови облради.

– Минулої сесії ми виносили питання щодо лінійного прискорювачу. Два питання: концесія та лізинг. Пішло багато часу, але не вдалося знайти конструктивного варіанту. Після сесії минуло 40 днів – питання не вирішене. На нову сесію ми, Черкаська ОДА, подаємо два проекти рішення: і концесія, і лізинг. Вважаю, що це найбільш оптимальний варіант, бо прийняття цього рішення дає дозвіл на розгляд питання. Потім іде процес: створюється комісія. Якщо це концесія – вона приймає заявки від концесіонерів, проводиться конкурс, далі виноситься питання на сесію і депутати голосують. По лізингу: збираються пропозиції банків, процентна ставка, на скільки років, умови, вартість, запускається конкурс. Далі сесія – і знову рішення. Це складна процедура, яка триватиме не один місяць. Я пропоную рухатися паралельно. Це питання треба вирішувати швидко, – розповів він.

Щодо взаємин із Підгорним, то Скічко каже, що у них «виникають розбіжності, але це не конфлікт». За його словами, це впливає на швидкість прийняття рішень.

– Один приклад, коли я не розумію дій голови облради. На минулій бюджетній комісії ми подали рішення. Є кошти на ПКД на флігель – будівля в Корсунь-Шевченківському. Нам з бюджету готові дати кошти на цей флігель. Так і в назві було – «Флігель». Міністерство культури вимагає іншу назву: «Флігель і башта вхідних воріт». Добре, я підписав розпорядження. Трохи затримали термін, але це лише зміна назви. І я отримую відповідь: «було пізно подано, я не встиг подивитися». Це не конструктивна співпраця. Якщо ви запитаєте чи є в мене претензії: можливо, є. Конфлікту немає, – підсумував Скічко.

Додамо також, ціна питання лінійного прискорювача за найскромнішими підрахунками – понад 70 млн грн на спеціальний бункер та апарат. В ідеалі таких апаратів має бути 2, щоб у будь-якому разі не припиняти лікування. Один лінійний прискорювач за рік може пролікувати 700 пацієнтів, а всього в області на сьогодні понад 2 тисячі черкащан потребують такого лікування. Очевидно, що лише коштом обласного бюджету апарат придбати неможливо.