Суботня гроза 4 липня на Золотоніщині наробила чимало біди: понищено городину, пошкоджено покрівлі, а у Драбівцях шар граду вкрив землю, наче сніг. Три роки тому жителі нашого краю вже потерпали від природної стихії. Цього разу все обійшлося, і масштаби не такі вражаючі, як були у 2017. Найбільше від грози 4 липня постраждали жителі Драбівців, Сенківців, Мелесівки та Подільського, пише інтернет видання zoloto.city.

Як розповів сільський голова Подільського Артем Кухаренко, стихія у селі розгулялася близько 21 години. Все було неочікувано і відбувалося досить швидко. За короткий час шквальний вітер пошкодив дахи, поламав дерева, навіть в одне блискавка потрапила.

Але найголовніше, що від граду, розміром з перепелине яйце, постраждали людські присадибні ділянки: городина, кукурудза, пшениця та все інше. Люди засмучені, адже понівечено майже весь врожай у саду й на городі.

blank
Стихія додала клопоту місцевим господарствам, у тому числі, фермерам та компанії «Придніпровський край»: пошкоджені чималі площі кукурудзи та соняшнику.

– Нині визначаємо масштаби трагедії. Вже знаємо, що зірвано 37 шиферин, у різних місцях домоволодінь. Навіть відірвало піддашок і розбило два вікна у будівлі сільради. Поривами вітру частково розкрито дахи у трьох багатоквартирних будинках, декількох домоволодіннях, сараях та дитячому садочку. Є що шиферину не побило, але вона тріснула від граду. По суті, у такому випадку треба вже перекривати весь дах, – бідкається голова Подільської громади і додає, що люди самотужки ліквідовують наслідки негоди. Але, якщо покрівлю можна замінити, то урожай городини вже не повернути.

blank

У Драбівцях великих пошкоджень немає. За словами сільського голови Олександра Герасименка, у багатьох оселях градом побиті вікна. Городину найбільше пошкодило у Сеньківцях і частині Драбівців, валяються поламані гілки дерев. Стихія більше наробила шкоди фермерським полям, які потрапили в епіцентр. Тут можна бачити, що кукурудза перебита градом, а у соняшнику залишилися одні головки. Селяни приголомшені.

– Люди поки не звертаються до сільської ради, самотужки справляються, – каже Олександр Валентинович. – Однак, якщо будуть звернення, комісійно визначатимемо суму збитків і допомагатимемо таким жителям села.

Незначної шкоди стихія завдала також у Ковтунах, Коробівці, Вільхах, Мелесівці і Кавраї.

Збитки від природної стихії підраховуються. Але вони не такі масштабні, як були три роки тому. Начальник районного відділу ГУ МНС України в Черкаській області Олександр Пилипенко відмічає, що ситуація була контрольованою, і негода не загрожувала життю людей.

4 липня гроза додала клопоту працівникам Золотоніського району електричних мереж. Через пошкодження електроліній (попадали дерева) багато сіл було відключено від електропостачання, до того ж, спостерігалися випадки попадання блискавки у підстанції. У другій половині дня 5 липня усі наслідки стихії енергетики ліквідували, і села, постраждалі від природної стихії, підключили до мережі.


Щодо природного походження, то начальниця метеостанції м. Золотоноша Валентина Рибак розповіла, що гроза тривала з 19 до 21 години. Потім ще була друга хвиля, але вже не така потужна. Опадів випало 17 мм – це пів декадної норми. Розмір граду в районі спостереження метеостанції був 7 мм, град тривав 2-4 хвилини. Найбільші пориви вітру сягали 10 метрів. Гроза була помірною, не дуже гуркотіло, але хмари – дуже високі. Доходили до 50-12 км. Такі грози є частими у липні, мають локальний характер і захоплюють невелику територію.