Кліматичний маятник, що із 19 травня хитнувся з аномального холоду в літнє тепло, продовжує збільшувати позитивне відхилення температурного фону і завершить весну на високій температурній ноті. Про це інформує начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

У вівторок, 28 травня, переважатиме сонячна та суха погода. Температура вночі 11-16°, вдень 23-28°. 29-31 травня, буде мінлива погода: вранці типово безхмарне небо, після обіду гримлять грози, а надвечір все заспокоюється. Температура вночі 12-17º, вдень 22-27º.

За попередніми прогностичними розрахунками, календарне літо у нашому регіоні розпочнеться з високих 27-29 градусів, але подібні показники трапляються часто, тому не варто чекати температурних рекордів.

Крім того, Північно – східний антициклон прямуючи на Каспій, 28-29 травня поверне вітер на південно-східні румби. При такій синоптичній ситуації створюються ідеальні умови для транскордонного перенесення у наш регіон повітря з пиловими частками із Каспійської низовини.

У суху погоду спостерігається погіршення видимості та помутніння неба, а коли ці частинки потрапляють у вологу повітряну масу, то випадає «брудний дощ», який ми вже побачили 24 квітня 2024.

На покращення ситуації, очищення повітря можна розраховувати 30 травня.