Днями КП “Благоустрій” розмістило на своїй сторінці інформацію про виявлення на кількох черкаських пляжах холероподібних вібріонів. Інформацію одразу поширили деякі сайти із заголовком: “На двох черкаських пляжах виявили холеру”. Одразу хочемо вас заспокоїти: холероподібні вібріони не є збудниками холери, нагадують комунальники.

Непатогенним холерним вібріонам, як і холероподібним вібріонам (так, це різні організми, і якщо вас не забанили в гуглі, в інтернеті можна знайти про них інформацію), притаманна властивість спричиняти поодинокі захворювання на гострі кишкові інфекції при заковтуванні забрудненої вібріонами води поверхневих водойм під час купання або при використанні такої води для миття посуду, овочів, фруктів. Перебіг захворювань легкий, без ускладнень та тенденції до розповсюдження.

Тож закликаємо громадян залишатися спокійними і дотримуватися заходів профілактики під час перебування на відпочинку біля води:
– дотримуватись правил особистої гігієни;
– вживати тільки гарантовано безпечну воду і напої;
– для пиття, миття посуду, овочів, фруктів, ягід тощо використовувати воду лише з перевірених безпечних вододжерел;
– не використовувати в їжу харчові продукти, якість яких викликає сумнів;
– уникати відпочинку у не призначених для цього місцях;
– під час купання у водоймах намагатись не заковтувати воду;
– не купувати на стихійних ринках або з рук у приватних осіб, наприклад, на пляжах, в’ялену рибу та страви, що швидко псуються.

Також нагадуємо про важливість перевірки інформації перед її поширенням. Краще віддавати перевагу точності над ефектними заголовками, щоб уникнути непорозумінь та збурення серед громадськості.