У розпалі літа замість очікуваного липневого тепла на Черкащину хлинула вереснева прохолода. Про це у Фейсбук пише Черкаський обласний гідрометцентр.

Зараз така пора, коли відчувається подих осені задовго до того, як впав перший лист. Повітря стало прозорим, літо залишилося десь позаду, і вночі вперше за довгий час так хочеться накритися теплою ковдрою.

Чому це сталося? Винуватець незвичайної прохолоди – циклон. Ось уже кілька днів він кружляє на сході, і в результаті над Україною, зокрема Черкащиною сформувалася північна повітряна течія, яка транспортує в регіон вологу і прохолоду Північної Атлантики.

Якої погоди чекати у найближчі дні і чи далеко до спеки? Сьогоднішня ніч очікується найбільш холодною у цьому періоді похолодання +7..+9º. Проте, це не рекорд, майже 30 років тому липневої ночі відмічалося +6º. Таке зниження температури повітря сприймається незвично ще й тому, що зовсім недавно вночі було понад +20..+25º. Завтра вдень є ймовірність окремих грозових дощів. На цьому північні процеси поки що закінчуються, тому у вихідні під впливом західного антициклону – ДЕЩО потеплішає до комфортних +20..+25º. Опадів не чекаємо. А початок Нового Робочого тижня відзначиться впливом південного циклону, тож можна очікувати на суттєві дощі у супроводі гроз, місцями з градом. Температура вночі 10..15º, вдень 19..24º. Нестійкий та прохолодний характер погоди утримається до кінця робочого тижня.

У вихідні (20-21.07) – сподіваємося на справжнє літнє тепло. Ще нагріємося….