День театру відзначається у березні. Цікаві факти про черкаський театр розповіли у  пресслужбі обласної ради.

1. Черкаський театр почався із Житомирщини

Офіційною датою реєстрації Черкаського театру Шевченка, як професійного, заведено вважати – 25 квітня 1932 року. Саме цього дня мешканці міста Малин, нині Житомирської області, побачили виставу «Родина щіткарів» за популярною на той час п’єсою Мірче Ірчана. Це був дебют новоствореного урядовою постановою робітничо-селянського театру, який «приписали» до Черкас. Утім, сюди трупа потрапила лише через рік.

2. Не припиняли вистави і в Другу світову війну

З 1939 року театру присвоєно ім’я Тараса Шевченка. На той час у репертуарі театру переважали постановки за п’єсами українських класиків, згодом акцент змістився до радянської драматургії. У роки німецької окупації театр не припиняв роботу, але з іншими виставами. Значні зміни в житті театру сталися у 1954 році, він стає стаціонарним. Щоправда, у своє приміщення театр переїхав аж у 1965 році, де базується і нині.

3. Шість сотень постановок від початку діяльності

За 93 роки діяльності колектив здійснив понад 600 постановок. Протягом останніх театральних сезонів це такі знакові роботи як «Украдене щастя» за Іваном Франком, «Лісова пісня» за драмою Лесі Українки, «Макбет» за Вільямом Шекспіром.

4. Нові прем’єри зовсім скоро

Саме зараз колектив готується до чергової прем’єри. Такою стане українська сага «Запорожець за Дунаєм» за мотивами опери нашого земляка Семена Гулака-Артемовського. Окрім нових робіт, у репертуарі залишаються улюблені глядачами вистави «За двома зайцями», «Кайдашева сім’я» та інші.

5. Волонтерство

Колектив театру не припиняє своїх благодійних проєктів із початку повномасштабного вторгнення вони організували й провели з десяток різних благодійних проєктів, аби зібрати кошти на підтримку захисників і продовжуватимуть цю діяльність.