Церковників не влаштовує, що монумент розташований надто близько до їхніх городів.

На Черкащині зі скандалом зводять пам`ятний знак українським бійцям, полеглим на Донбасі. У серці історичного лісу Холодного Яру зведенню знака вшанування протистоїть храм Московського патріархату, йдеться в сюжеті “ТСН”.

Проти патріотичного монументу виступив Мотронинський жіночий монастир. Пам’ятник пропонували встановити на межі полів і городів у найвищій точці яру, котрий уславили оспівані Тарасом Шевченком гайдамаки.

“Ми на своїй землі, ми звернулися з пропозицією встановити пам’ятник. Ті, які зараз користуються землею, відмовили нам”, – обурені музейники, історики, волонтери та ветерани АТО/ООС.

Ентузіасти переконують, що до останнього пропонували церковникам домовитися, однак ті проігнорували ділові зустрічі. Тоді вирішили монтувати знак без урахування думки монастиря. Поки тривають роботи, послушниці навпроти садять город і переконують, що не розуміють, чому треба ставити пам’ятник саме поруч із їхніми полями.

“Добру справу взяли б та освятили. Люди гинуть за те, щоб вони спокійно тут жили. Я не розумію, чого вони так”, – дивуються представники бійцівського корпусу, котрі допомагають зводити знак.

Настоятелька монастиря не на камеру  пояснює свою позицію: мовляв, боїться за поле та город, котрі туристи можуть затоптати.

“Це непорозуміння. Більше місця не знайшлося на Україні, тільки біля нашого можна. Ніхто не дозволяв цього пам`ятника ставити, але поставили – будемо вирішувати, що з цим робити”, – каже черниця.

Скульптур на це розповідає, що гроші збирали  самі бійці, місце схвалювали разом з ними колегіально кілька історичних та музейних установ. Ініціативу пояснюють присвятою однієї з бригад Збройних Сил України саме Холодному Яру.

Поки черниці обіцяють подумати про долю незрозумілого їм пам’ятника, місцеві обіцяють придивлятися за монументом хоча б перші дні.

“Це треба, щоби пам’ятали їх скрізь. У нас багато хлопців із села воювали”, – кажуть жителі прилеглого населеного пункту.